Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, echo.msk.ru, meduza.io, et al   |   2019-08-10

Rusijoje bandymų metu įvyko branduolinis sprogimas, penki asmenys žuvo

  
Rusijoje bandymų metu įvyko branduolinis sprogimas, penki asmenys žuvo
© facebook nuotrauka

Pasak Rusijos žiniasklaidos sprogimas įvyko laive, Archangelsko srityje, izotopiniu branduoliniu kuru varomo reaktoriaus bandymų metu.

Rusijos atominės energijos kompanija „Rosatom” (beje, ta pati, kuri stato Astravo jėgainę Baltarusijoje) laive, Baltojoje jūroje, atliko bandymus su izotopiniu kuru, tačiau bandymų metu įvyko sprogimas.  
Buvo pranešta, kad 6 asmenys, dirbę laive, apsinuodijo radiacija ir buvo išvežti į Maskvos ligoninę gydyti. Taip pat buvo pranešta apie penkių asmenų mirtis, tačiau kol kas nėra aišku, ar jie žuvo sprogimo metu, ar tai - 5 iš 6 radiacija apsinuodijusių asmenų.  
 
Ligoninės Maskvoje patalpos, kuriose buvo gydomi radiacija apsinuodiję asmenys, buvo valomos nuo radiacijos, Anglijos žiniasklaida praneša, kad greitosios pagalbos automobiliai, gabenę sprogimo metu nukentėjusius asmenis, buvo apdengti specialiais lakštais.  
 
Anksčiau Rusijos gynybos ministerija skelbė, kad žuvusiųjų - tik du, dar trys - sužeisti.  
 
Sprogimas įvyko rugpjūčio 8 dieną, kariniame poligone Archangelsko srityje.  
Kaip tiksliai įvyko sprogimas nėra aišku, tačiau yra žinoma, kad vyko inžineriniai techniniai darbai, susiję su izotopiniu branduoliniu kuru, kurių metu buvo testuojamas branduolinis įtaisas, o sprogimas su gaisru įvyko prie branduolinio skystu kuru varomo reaktyvinio variklio.  
 
Kariškiai skelbia, kad radiacinis fonas - nepadidėjęs, tačiau pasak Rusijos opozicijos dienraščio Echo Moskvy Severodvinsko administracija paskelbė, kad buvo trumpam pakilęs radiacijos fonas, bet jis po to buvo „pašalintas” - kokiais būdais tas veiksmas galėjo būti įvykdytas aišku taip pat nėra.  
 
Gynybos ministerija uždarė visą rajoną Baltojoje jūroje, sustabdė laivininkystę. Buvo sudaryta komisija, tirianti susiklosčiusią situaciją. Komisijai vadovauja gubernatorius Igoris Orlovas, paskirtas V. Putino.  
 
Primename, kad Krasnojarske užsidegus ginklų sandėliui taip pat įvyko sprogimas, žuvo 11 žmonių.      
  

Žymos: Rusija, atominis sprogimas, bandymai, branduoliniai bandymai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mano žmona angelas.


– Mano – irgi ne žmogus…