Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, alfa.lt   |   2019-06-26

Rusijoje galbūt nebebus šventinami masinio naikinimo ginklai

  
Rusijoje galbūt nebebus šventinami masinio naikinimo ginklai
© facebook nuotrauka

Rusijos stačiatikių bažnyčia pagal naujas savo taisykles siekia nutraukti paplitusią praktiką šventinti masinio naikinimo ginklus, praneša portalas „The Moscow Times“. Ilgus metus buvo vykdoma įprasta praktika kai popai buvo kviečiami pašventinti įvairius karinius ir civilinius objektus kaip tankai, raketos, ar net katės ir metro vagonai.

Siekiant nutraukti tokią praktiką, stačiatikių bažnyčios atstovai patvirtino projektinius pakeitimus, nustatančius naują šventinimo tvarką.
„Masinio naikinimo ginklai ar šiaip ne rankiniai ginklai neturėtų būti šventinami,“ – teigė vyskupas ir vienas iš aukščiausių Maskvos Patriarchato asmenų Savva iš Zelenogrado, turėdamas omenyje raketų, tankų ar kitų didelių ginklų šventinimo praktiką.
 
Tačiau vyskupas pabrėžė, kad toks draudimas neturėtų galioti asmeniniams ar rankiniams ginklams, nes jie naudojami kareivių „tėvynės gynybai“.
 
Ginklų šventinimas yra ne vieną amžių vykstanti stačiatikių bažnyčios praktika, tačiau pastebima, kad tokio mąsto ir dydžio ginklai yra sąlyginai nauji.
 
„Mes turime apsvarstyti naują realybę: bažnyčia iš esmės nebuvo susidūrusi su tokio tipo ginklais iki pat 20 a., ir tai iki amžiaus vidurio,“ – teigė vyskupas Savva.
  

Žymos: Rusija, masinio naikinimo ginklai, šventinimas, stačiatikiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mama klausia dukters:
– Dukrele, o kur visos bandelės?
– Nežinau, bet daugiau taip nedarysiu...