Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Rimantas Zagrebajev   |   2011-01-17

Rusijos turtuoliai statosi bunkerius

  
Rusijos turtuoliai statosi bunkerius Rubliovka pasižymi itin prabangiais namais ir turtingais gyventojais.

Pastaruoju metu Rubliovkos, prabangiausios visos Rusijos vietos, gyventojai tiesiogine to žodžio prasme pradėjo leistis po žeme – savo prašmatniuose sodybose jie įsigyja nuosavus bunkerius. Ir nors statybos kainuoja ne pigiai, užsakymų skaičius auga kiekvieną dieną. Nuo kokios grėsmės slepiasi turtingi žmonės, praneša radijo stoties „Vesti fm“ korespondentė Inessa Aleksejeva.

="text-align: left">Kailinių ar ginklų kambario turėjimu savo name jau nieką nenustebinsi. Turtingo statusas dabar nusakomas privataus prieglobsčio turėjimu. Jų paklausa nuolat auga. O ji, paklausa, gimdo pasiūlą. Šiandien vien tik Maskvoje priskaičiuojama apie penkias statybų bendroves, siūlančias savo VIP bunkerio pastatymo užmiesčio namuose paslaugas, žadėdami jų savininkams patikimą apsaugą nuo teroristinių atakų, technologinių nelaimų ir ginkluotų konfliktų, o taip pat nuo stichinių nelaimių. Turbūt, paskutinė minėta aplinkybė daugiausia padidina paklausą, pasakojo bendrovės „SpecGeoProekt“ inžinierius, specializuojantis panašiuose užsakymuose, Aleksėjus Budnikas.
 
„Šią vasarą, miško gaisrų metu, dūmų ir degimo produktais kvėpavo visi – turtingi, neturtingi. Vienas mūsų klientų (jis, beje, turi du mažus vaikus) leidosi su šeima į bunkerį“, - paaiškino A. Budnikas.

Bunkerio viduje – oro filtravimo sistemos, kaip povandeniniuose laivuose arba kosminiuose laivuose: yra aplinkos būklės kontrolės sistema, nuodingų garų jutikliai, orų prognozės stotis. Vidinė apdaila – kaip verslo klasės butuose. Tai – pagrindinis variantas, sako A.Budnikas, - visa kita priklauso nuo užsakovo fantazijų ir jo materialinių galimybių.

„1 kvadratinio metro statybų sąnaudos prilygsta verslo klasės buto kainai Maskvoje. Mažiausias bunkeris, kurį galime pasiūlyti – apie 35 kvadratinių metrų su 5 žmonių „talpa“, kainuotų nuo 3 milijonų rublių (maždaug 262 tūkst. litų)“, - skaičiavo inžinierius.

Bendrovė, kurioje dirba A.Budnikas, Pamaskvyje pastatė apie dešimt įvairių bunkerių. Brangiausias požeminis statinys klientui kainavo 9 milijonus rublių (maždaug 786 267 tūkstančiai litų). Savo klientų vardus kompanijos slepia. Tai suprantama – taikos metu, taip sakant, savo požeminius statinius jie ketina naudoti kaip turtų saugykla, konferencijų sales arba privačius klubus pagal interesus.

Rubliovka – neoficialus rajono, į Vakarus nuo Maskvos, pavadinimas. Rubliovkoje apstu buvusios sovietų elito „dačių“ (taip buvo vadinami prabangūs namai užmiestyje), prabangių gyvenamųjų namų kvartalų ir Vyriausybių vyresniųjų pareigūnų rezidencijų. Rubliovkoje yra pati brangiausia žemė visoje Rusijoje ir Maskvos rajone. Šiame rajone savo rezidencijas turi Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, Rusijos premjeras Vladimiras Putinas, įvairūs garsūs šou pasaulio atstovai bei kitos rusų įžymybės.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mes išvežame jūsų skalbimo mašiną remontuoti!
– Mama, čia tavęs atėjo!