Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2014-10-21

Rusų pasiūlymas Lenkijai: pasidalinkim Ukrainą

  
Rusų pasiūlymas Lenkijai: pasidalinkim Ukrainą V. Putinas dar 2008-aisiais lenkų premjerui D. Tuskui siūlė aneksuoti Ukrainos miestus.

Kad Rusijos noras išdraskyti Ukrainą nebuvo spontaniškas neabejoja beveik niekas. Tačiau apie iš anksto rezgamus okupacijos planus sužinojęs pasaulis vis tiek šiurpsta. Šią savaitę skandalą sukėlė Lenkijos parlamento pirmininkas Radoslawas Sikorskis, kuris duodamas interviu vienam JAV leidiniui, papasakojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2008 metais tuomečiam Lenkijos premjerui Donaldui Tuskui pasiūlė pasidalyti Ukrainą.

Kaip rašė Lrytas.lt, susitikimo liudininkai tvirtino, kad D. Tuskas tuomet į tokį pasiūlymą nieko neatsakė, nes žinojo, kad pokalbiai įrašinėjami, tačiau leido suprasti, kad Lenkija neturi jokio noro ar tuo labiau ketinimų gvieštis svetimai valstybei priklausančių teritorijų.
R. Sikorskis po to, kai buvo paskelbtas interviu su juo situaciją bandė švelninti sakydamas, kad kai kurie jo pasakymai buvo per daug plačiai interpretuoti.
 
Tuo tarpu V. Putinas bandydamas įtikinti Lenkijos vadovus pasiimti Vakarų Ukrainos žemes pavyzdžiui, vieną didžiausių miestų Lvovą), kurios prieš II-ąjį pasaulinį karą priklausė Lenkijai.
 
Šiuo metu D. Tuskas užimą aukštą postą Briuselyje. Jo vietą užėmusi EwaKopacz teigė, kad jeigu toks pasiūlymas iš V. Putino lūpų iš tikrųjų nuskambėjo tai yra skandalinga. Ji taip pat pabrėžė, kad nei vienas Lenkijos premjeras niekada nebūtų sutikęs okupuoti kitą valstybę ir imtis dalintis jai priklausančias teritorijas.
 
  

Žymos: Lenkija, Rusija, Ukraina

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš esu geros formos. Deja, ta forma apskritimas.