Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Margarita Vorobjovaitė   |   Tiesa.com, alfa.lt   |   2019-07-10

Šamanas pėsčiomis keliauja į Maskvą „pravesti V. Putino išvarymo ritualo“

  
Šamanas pėsčiomis keliauja į Maskvą „pravesti V. Putino išvarymo ritualo“
© pixabay asociatyvi nuotrauka

Aleksandras Gabyševas, Jakutijos šamanas, jau keturis mėnesius pėsčiomis eina link Maskvos, kur 2021 m. planuoja vesti Vladimiro Putino išvarymo ritualą. Jis mano, kad dabartinis Rusijos prezidentas yra tamsiųjų jėgų įsikūnijimas, kurį įveikti gali tik tikras šamanas.

 
 
Nuėjęs beveik 2 tūkst. kilometrų, šamanas spėjo pabendrauti su šimtais vairuotojų. Vaizdo medžiaga apie kelionę sulaukia milžiniško internautų susidomėjimo, o Čitos opozicionieriai jau rengiasi jo garbei surengti sutiktuvių mitingą. Leidinio „Sibiras. Realijos“ korespondentas nuėjo su juo kelio atkarpą ir įsitikino, kad Rusijos glūdumos gyventojai pasirengę tikėti bet kokia mistika, kad tik padėtų.

Šamanas Aleksandras kelionei pasiruošė iš esmės – į savadarbį aliuminį vežimaitį susidėjo visą reikalingą mantą: surenkamą jurtą, krosnelę, drabužių, kitų daiktų. Anot šamano, visa tai sveria apie 100 kilogramų, kuriuos vyras kasdien kantriai tempia federalinių ir vietinių trasų kelkraščiais. Apie save keliautojas pasakoja nedaug: jis iš Jakutsko, 51 metų amžiaus.

Baigė Jakutijos universiteto istorijos fakultetą, tačiau nė dienos nedirbo pagal specialybę. Darbavosi suvirintoju, kiemsargiu. Šiuo metu jis keliauja ne vienas – šamaną lydi jo bendravardis Aleksandras. Pakeleivis susiruošė autostopu keliauti aplink pasaulį, tačiau, susipažinęs su šamanu, nutarė su juo paeiti dalį kelio. Vyras visiškai įsitikinęs, kad „šventoji misija“ gali pavykti.

„Aš tikiu stebuklais. Kartą per 500 metų gimsta žmogus, kuris gali pakeisti pasaulį. Galimai Aleksandras ir yra toks žmogus. Dauguma žmonių nori su mumis pabendrauti – kas ranką paduoda, kas nusifotografuoti nori, o kiti ir maisto produktų nuperka. Kai sutikau Aleksandrą, turėjau daug laisvo laiko ir nusprendžiau paskirti ėjimui kartu 15 ar 20 dienų savo kelionės ir palydėti jį iki Čitos. Nežinau, gal atsiras kas mane pakeis ir nuspręs tęsti kelią su juo vėliau.

Šamano palydovas nelinkęs rodytis viešumoje, skirtingai nuo paties dvasių tarno. Jis noriai dalija interviu, fotografuojasi, bendrauja su žurnalistais ir blogeriais. Socialiniame tinkle „YouTube“ įkelta dešimtys įrašų, kurių kiekvienas sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Jis toks populiarus, kad jam nuolat tenka sustoti pabendrauti su gerbėjais. Jo bendrakeleivis sakosi kartą per 1,5 valandos suskaičiavęs 11 sustojusių automobilių ir vieną motociklininką.

Taip pat labai dažnai pravažiuojančios transporto priemonės garso signalais išreiškia palaikymą neįprastai vyro misijai. Šamanas maudosi šlovės spinduliuose, tačiau apgailestauja, kad per dieną numatytus nueiti 20 km trunka ilgiau, nei planuota. „Dėl nuolatinių sustojimų bendrauti nueiti 20 km trunka maždaug 8 valandas. Patys suprantate, toks jau tas dalykas ta žmonių meilė“, – skėsčioja rankomis vyras.

Praeiviai dažnai fotografuojasi su keliauninku, dalis jų nori padėti. Jo pakeleivis pasakoja, kad tapo liudininku, kai šamanui perdavė maždaug 2 tūkst. rublių (apie 30 eurų), pakelį sausainių, čebureką, kelis butelius vandens, saują saldainių ir vaisių. „Iš Jakutsko aš išėjau šių metų kovą, teturėdamas kišenėje 3 tūkst. rublių (apie 40 eurų). Miegojau žieminėje jurtoje.

Žmonės iš karto pradėjo reikšti palaikymą – dėl to pavyko taip toli nueiti. Iš pradžių atsisakydavau pinigų, tačiau jie pykdavo, tad teko pradėti imti. Dabar už tuos pinigus pakelės viešbučiuose kartais pernakvoju. Jei mane palaiko, vadinasi, reikia tęsti kelionę“, – pasakojo dvasių valdovas. Dauguma vairuotojų palaiko šamaną ir piktinasi V. Putino ir Vyriausybės sprendimais. Rusijos glūdumoje priežasčių nepasitenkinimui – begalės. „Anksčiau vairavau vandenvežį, tačiau vėliau darbo neliko.

Mūsų kaimas – ant pražūties ribos. Persikėliau gyventi pas tėvus į artimiausią miestą, tačiau ir čia darbo nėra. Esu priverstas važiuoti uždarbiauti svetur“, – pasakoja vienas lankytojų. Kai kurie praeiviai turi savo idėjų, kaip reikėtų gaivinti regioną. „Bent dalis pinigų, gautų pardavus naudingas iškasenas, išgautas regione, turėtų atitekti vietos biudžetui.

Aplink netrūksta gamyklų, išgaunama nemažai aukso – keliai galėtų būti dengti auksu, tačiau nieko nelieka, viskas kažkur dingsta“, – dėsto vietos gyventojas Andrejus. Tarp stojančių pasikalbėti su Aleksandru yra ir V. Putino šalininkų, tačiau diskusijos vyksta taikiai, žmonės draugiškai reaguoja į jo ketinimus „išvyti piktąją dvasią“. „Aš palaikau Aleksandrą ir V. Putiną palaikau. Manau, kad iki jo šalis buvo daug blogesnėje padėtyje.

Man patinka, kad Aleksandras nebijo sakyti, ką galvoja, – sveikinu tokią jo poziciją. Stiprus žmogus, šaunuolis! Pas mus, Buriatijoje, visi jo jau laukia“, – spausdamas šamanui ranką kalbėjo vairuotojas. Šamanas atskleidė, ką ketina pakeisti Rusijoje: „Demokratija turi būti be baimės. Dabar žmonės bijo kalbėti, bijo, kad juos išmes iš darbo ar atims atlyginimus.

Mūsų valstybės jėga yra nevaldoma, demoniška. Žmonėms įvaryta dirbtinė depresija. Paprastą depresiją žiniuonis išgydys akimirksniu, tačiau prieš šią pajėgūs kovoti tik burtai. Juodasis magas paskleidė baimės iliuziją ir depresiją per visą šalį, ir tik baltasis magas, toks kaip aš, pajėgus išsklaidyti kerus. Politikai čia bejėgiai, prieš magiją galima kovoti tik magija.“

Aleksandro nuomone, kerai jau spėjo pasklisti ne tik Rusijos teritorijoje. „V. Putinas bando stiprinti valstybingumą ir svetur – Šiaurės Korėjoje, Sirijoje. O Europos valstybėse, JAV valstybės valdymas subalansuotas demokratija. Donaldas Trumpas Amerikoje bando tai sugriauti, tačiau kol kas jam nelabai pavyksta. Tarp valstybės valdžios ir žmonių turi būti pusiausvyra.

Kovoti už pusiausvyrą tenka kartais kruvinais metodais, jei tironiniai valstybės režimai nesuteikia demokratinio būdo subalansuoti galią. Ir V. Putinas gins valstybingumą, kurį dabar stengsimės subalansuoti demokratija“, – sako šamanas Aleksandras. Žurnalistas, kalbinęs „baltąjį magą“, pasiteiravo, kaip šis planuoja balansuoti valstybės valdymą, jei jį sulaikys per pirmą su valdžia nesuderintą akciją. Tačiau Aleksandras tiki žmonėmis ir nusiteikęs gana optimistiškai.

„Čitoje juk suorganizavo liaudies susirinkimą patys, vadinasi, ir kituose miestuose pavyks tai padaryti. Patys žmonės susitelks ir tai padarys, jei jau Čitoje padarė. Krasnojarskas – daug pažangesnis didmiestis, tikiu, kad čia atsiras dar ir mane palaikančių deputatų, kurie tęs pradėtus darbus ir dar ne tokius susirinkimus surengs. Esant pusiausvyrai galima su daug kuo taikytis. Todėl žmonės ir tiesiasi link manęs, jiems patrauklios mano idėjos.

Jei taikiai sutartume, kaip subalansuoti valdžią ir demokratiją, gyventume taip pat gerai kaip Europoje. Taip, valdžia ten yra, tačiau ji reguliuojama teismų ir rinkimų. O čia niekas nereguliuoja, dėl to ir pusiausvyra sutrikusi. Todėl turėjo pasirodyti karys – šamanas, kad ją atkurtų. Dabar einu ir skleidžiu apie save žinią šiuolaikinėmis technologijomis. Mano pėdomis seka naujasis pasaulis. Po šių pokyčių visos šalys norės gyventi taip, kaip mes.

Čita – pirmasis didelis miestas Aleksandro kelyje, ir jis deda daug vilčių į šį apsilankymą. Tuo pat metu jis nepateikia konkrečių atsakymų į klausimus, ką ir kaip ketina daryti, pasiekęs didmiestį. Magas tik pabrėžia, kad viskas vyks taikiai, „be kraujo praliejimo“. „Viskas prasidės nuo Čitos. Mitingo metu bus ištarti magiški žodžiai. Liepsna įsižiebs Čitoje – čia šiuo metu yra Rusijos centras. Vėliau liepsna nusiris link Buriatijos. Užsiliepsnos Irkutskas, Krasnojarskas, Novosibirskas ir toliau. Labai daug kas priklauso nuo pačių Čitos gyventojų, jei jie „paves“ – Rusija jau nebeprisikels.

Aš savo ruožtu tęsiu žygį, net jei mitingas nepavyktų. Eisiu toliau kaip drugelis į ugnį, kol sudegsiu, taip Dievas man liepia.“ Aleksandras žurnalistui atskleidė, kaip tapo šamanu. Po žmonos mirties vyras taip gedėjo, kad jo motina esą liepusi jam eiti gyventi į miškus ir iš ten semtis gamtos jėgų. Ten jis praleido trejus metus, mirusios žmonos garbei pastatė koplyčią.

Dabar, praėjus nemažai laiko, džiaugiasi, kad jo likimas susiklostė būtent taip, ir tikina, kad yra visiškai adekvatus. Šamano paskaičiavimu, Maskvą jis turėtų pasiekti 2021 m. rugpjūtį. Tuomet jo misija bus baigta. Jis neatmeta galimybės ir anksčiau baigti savo misiją, jei dabartinis Rusijos prezidentas nuspręstų atsistatydinti.

Jis taip pat tiki, kad Dievas „atvers jį žmogumi“, kai jo misija baigsis, mat šamanas pasmerktas amžinai vienatvei, o vyras neplanuoja viso gyvenimo praleisti vienumoje. Kaip ir reikėjo tikėtis, sužinoję apie žygį, oficialiosios Rusijos cerkvės atstovai išreiškė pasipiktinimą ir kreipėsi į vietos savivaldą, kad pasitikimo mitingas būtų uždraustas kaip „įžedžiantis tikinčiųjų jausmus“. Už šių jausmų įžeidimą Rusijoje numatoma baudžiamoji atsakomybė.
  

Žymos: Maskva, Vladimiras Putinas, Kremlius, šamanas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Plaukioja du rykliai jūroje, pamato burlentininką. Vienas sako kitam:

– Matai, kokie laikai atėjo! Maistas ant lėkštutės plaukioja. Ir dar su servetėle!