Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Dailymail.co.uk   |   2019-03-15

Šaudynių Naujojoje Zelandijoje vykdytojas įkvėpimo sėmėsi iš A. Breiviko

  
Šaudynių Naujojoje Zelandijoje vykdytojas įkvėpimo sėmėsi iš A. Breiviko
© Twitter.com

Teroristas, Naujojoje Zelandijoje žiauriai sušaudęs 49 asmenis, buvo įkvėptas Anderso Breiviko ir Darreno Osborne’o, rašo Dailymail.co.uk. Be to, savo manifeste jis reikalavo Londono mero Sadiqo Khano mirties.

Australas Brentonas Tarrantas (28) dieną prieš žiaurų teroristinį išpuolį musulmonų maldos namuose Christchurche, Naujojoje Zelandijoje, paviešino net 73 puslapių manifestą, kuriame aprašytos visos šaudynių detalės, kaip jis išsirinko būtent tuos maldos namus ir kas jį įkvėpė tokiam nusikaltimui. Pasirodo, jaunas vyras pavyzdį ėmė iš Norvegijoje 2011-aisiais įvykusių masinių žudynių sumanytojo Anderso Breviko, kuris sušaudė 77 asmenis, bei Finsburry parko teroristo Darreno Osborne’o.
Dokumente jis taip pat atskleidžia apie Rotherhame ir šiaurės Anglijje veikiančias sekso gaujas bei reikalauja Angelos Merkel, Recepo Erdogano ir Sadiqo Khano mirčių.
 
B. Tarrantas taip par rašė, kad šaudynes jis įvykdė siekdamas keršto už teroro ataką Švedijoje, kur žuvo jauna mergaitė.
 
„Mane labai pakeitė 2017-ų balandžio 7 d. Stokholme įvykdyta teroro ataka. Nebegalėjau ignoruoti smurto. Tąkart manyje kažkas pasikeitė. Tai padarė Ebba Akerlund. Ebba ėjo iš mokyklos susitikti su mama, kai pakeliui ją nužudė islamo teroristas“, – rašė jis.
 
 
Brentonas papasakojo ir apie save. Jis teigė esantis „paprastas baltaodis vyras, gimęs Australijoje, dirbančių žmonių klasei priklausančioje šeimoje. Vyras nesidomėjo mokslu, nesimokė jokioje aukštojoje mokykloje, nes, pasak jo paties, universitetai nesiūlė nieko įdomaus.
  
B. Tarrantas teigė iš pradžių planavęs užpulti Dunedine esančią mečetę, tačiau vėliau persigalvojo, nes Al Noor ir Masjid mečetėse buvo daugiau lankytojų.
 
Teroristas taip pat atskleidė ir tai, kodėl jis nusprendė įvykdyti tokį žiaurų išpuolį: „Noriu parodyti visiems atvykėliams, kad mūsų žemė niekada nebus jų, mūsų tėvynė yra tik mūsų ir tol, kol gyvens baltieji, jie niekada neužkariaus mūsų žemių ir nepakeis mūsų žmonių.“
 
Pasirodo, B. Tarrantas iš pradžių nė neplanavo įvykdyti teroro išpuolio Naujojoje Zelandijoje. „Į Naująją Zelandiją atvykau trumpam pagyventi ir pasitreniruoti, tačiau netrukus sužinojau, kad čia, kaip ir kitose vakarų šalyse, yra daug taikinių.“
 
Teroristas visą šį žiaurių įvykį tiesiogiai transliavo socialiniame tinkle. Vaizdo įraše užfiksuota, kaip žmonės, į kuriuos nutaikytas ginklas, bando pasprukti iš maldos namų, tačiau jie krenta nuo gausaus teroristo kulkų lietaus.
 
 
 
  

Žymos: Teroristinis išpuolis, šaudynės, Teroristas, Naujoji Zelandija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Niekas taip negadina taikinio, kaip šūvis.