Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS/Tiesa.com info   |   2017-11-14

Siaubingas žemės drebėjimas nusinešė daugiau nei 400 gyvybių (atnaujinta)

  
Siaubingas žemės drebėjimas nusinešė daugiau nei 400 gyvybių  (atnaujinta) Iraną ir Iraką supurtęs žemės drebėjimas – daugiausiai aukų nusinešusi katastrofa 2017 m.

Regioną abipus Irano ir Irako sienos supurčiusio smarkaus žemės drebėjimo aukų Irane padaugėjo mažiausiai iki 445. Dar mažiausiai 7 400 žmonių buvo sužeisti per sekmadienio vakarą įvykusį 7,3 balo žemės drebėjimą, sakoma valstybinės televizijos pranešime.

Oficialiuose pranešimuose skelbiama, kad iš viso žuvo 407 asmenys. Kol kas nežinoma, kodėl ši informacija nesutampa su „Tasnim“ skelbiamu aukų skaičiumi, nors Irane po tokių nelaimių įprasta dukart suskaičiuoti visus žuvusiuosius.
Daugiau kaip pusė žuvusiųjų buvo iš kurdiško Sare Pole Zahabo miesto, esančio Kermanšaho provincijoje. Vienintelė ten esanti ligoninė smarkiai nukentėjo per drebėjimą, todėl kariai įkūrė lauko ligoninių.
 
Drebėjimo židinys buvo apie 31 km į pietvakarius nutolęs nuo Halabdžos Irako Kurdistane, pranešė JAV Geologijos tarnyba.
 
Antradienį Irano vyriausybė paskelbė gedulo diena.
 
Popiežius Pranciškus pranešė, kad meldžiasi už galingo žemės drebėjimo Irano ir Irako pasienyje aukas ir prašo stiprybės išgyvenusių žmonių tarp griuvėsių ieškančioms gelbėtojų komandoms.
 
Pontifikas per Vatikano valstybės sekretorių pirmadienį pareiškė dvi užuojautas. Jose sakoma, kad Pranciškų giliai nuliūdino žinia apie nelaimę ir jis mintimis yra su tais, kurie neteko savo mylimųjų.
 
„Jo Šventenybė prašo sužeistiesiems ir gelbėjimo bei pagalbos operacijose dalyvaujantiems pareigūnams dieviškos paguodos ir stiprybės“, – pridūrė jis.
 
Irako Suleimanijos provincijoje netoli Darbandichano miesto esančios užtvankos direktorius Rahmanas Hani naujienų agentūros „Associated Press“ filmavimo grupei parodė užtvankai padarytą žalą.
 
Pasak R.Hani, 1961 metais baigta statyti užtvanka buvo „stipriausia, pastatyta per pastarąjį šimtmetį“, tačiau dabar „užtvankos viršus yra labai aiškiai apgadintas“.
 
„Per užtvanką einančiame kelyje ir pačiame jos korpuse yra horizontalių ir vertikalių įtrūkimų“, kai kurios užtvankos dalys pasislinko žemyn, sakė jis.
 
Jau dabar skelbiama, kad Iraną ir Iraką supurtęs žemės drebėjimas – didžiausia bei daugiausiai aukų nusinešusi katastrofa 2017 m. 
 
 
 
  

Žymos: Iranas, katastrofa, Žemės drebėjimas, Irakas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…