Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-04-15

Šiaurės Korėja pasirengusi branduoliniam smūgiui

  
Šiaurės Korėja pasirengusi branduoliniam smūgiui
© Flickr nuotr.
Parado metu Šiaurės Korėja pademonstravo karines pajėgas.
Į karą reaguosime karu, branduoline ataka – į branduolinę ataką.

Neapykantos Jungtinėms Amerikos Valstijoms neslepianti Šiaurės Korėja pademonstravo, jog yra pasirengusi smogti savo didžiausiam ideologiniam priešui.

Minint 105-ąsias šalies įkūrėjo Kim Il-sung gimimo metines sostinėje Pchenjene surengtas didžiulis karinis paradas, kuriuo norima pademonstruoti turimą jėgą ir aiškiai siųsti žinią, jog yra pasirengusi reaguoti visomis priemonėmis įskaitant ir branduolinį ginklą.
Taip pat baiminamasi, jog dabartinis valstybės lyderis Kim Jong-un’as ruošiasi dar vienam branduoliniam bandymui: spėjama, jog korijiečiai kuria raketą, galinčią branduolinį ginklą nunešti ir mesti ant JAV teritorijos.
 
Reaguodama į galimus bandymus JAV į regioną pasiuntė savo lėktuvnešį.
 
Š. Korėja šį žingsnį laiko provokacija ir perspėjo į jį reaguosianti.
 
„Į karą reaguosime karu, branduoline ataka – į branduolinę ataką“, – pareiškė Choe Ryong-hae, antras pagal galią pareigūnas šalyje.
Uždara Š. Korėja nesileidžia į kalbas su pasaulio bendruomene, ekonominių sunkumų kamuojama valstybė didžiąją dalį resursų skiria karinei pramonei, nors gyventojai yra spaudžiami gausybės socialinių ir finansinių problemų.
 
Tuo tarpu maža grupė šalį valdančių ir griežtai kontroliuojančių žmonių gyvena ne tik pasiturinčiai, bet ir prabangiai, o dėl visų Š. Korėjos bėdų kaltę verčia JAV.
 
Neprognozuojama valstybė turi tikrai gausią armiją, kurios arsenale yra ne tik branduolinis, bet ir cheminis ginklas, todėl ji laikoma itin pavojinga pasaulio bendruomenei, Š. Korėja jau gali paleisti raketas, kurios branduolinį ginklą nunešti iki kaimyninės Pietų Korėjos bei Japonijos.
  

Žymos: Karas, Šiaurės Korėja, branduolinis ginklas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant ežero kranto dalininkas tapo peizažą. Turistai (tėvas ir sūnus) kurį laiką stebi jo darbą, paskui tėvas sako:
– Matai, sūneli, kiek vargo, jeigu neturi fotoaparato.