Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   2010-03-04

Somalio žmonės priversti badauti

  
Somalio žmonės priversti badauti

Somalio islamistų sukilėliai trukdo Jungtinių Tautų pareigūnams maistu aprūpinti per 360 tūkst. gyvenamosios vietos netekusių žmonių.

="line-height: 150%">Iš sostinės į pabėgėlių stovyklas maistą gabenusius sunkvežimius sustabdė ginkluoti vyrai ir neleido pagalbos darbuotojams tęsti kelionės.
 
Sostinės vakaruose įsikūrusi Afgoye stovykla, į kurią ir važiavo minėtieji sunkvežimiai, yra viena didžiausių pabėgėlių stovyklų. Joje glaudžiasi tūkstančiai iš pietinės Somalio dalies išvarytų etninių šalies gyventojų.
 
Patys Al-Shabaab grupės sukilėliai tokius veiksmus teisina teiginiu, kad maisto pagalba žlugdo šalies ūkį, mat žmonės ima labiau vertinti pagalbą iš užsienio, o ne bando patys užsiauginti maisto. Grupuotės vadai pabrėžia, kad visi, bendradarbiaujantys su maisto produktus tiekiančiomis organizacijomis, bus laikomi valstybės priešais, bandančiais sugriauti šalies ekonomiką. Savo ruožtu, JT atstovai teigia, jog Somalio žemdirbiai negali užsiauginti pakankamai produktų, kad netektų badauti jiems ir jų šeimoms.
 
Tačiau Al-Shabaab tvirtina, kad jų kontroliuojamose teritorijose žemės ūkio našumas smarkiai padidėjęs, nors tokio pareiškimo nepatvirtino nė viena nepriklausoma tarnyba. Taip pat grupuotė kaltina JT maisto programos darbuotojus, esą Somalio žmonėms teikiami pasibaigusio galiojimo produktai, kurie sukelia įvairių sveikatos sutrikimų. Už maisto tiekimą atsakingos agentūros atstovai tokius kaltinimus neigia.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikeli ryte ir matai užrašą: „nuo rytojaus pradedu sportuoti“. Ir galvoji „kaip gerai, kad

rytoj, o ne šiandien“.