Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Bns.lt   |   2018-12-12

Strasbūro Kalėdų mugėje - šaudymas

  
Strasbūro Kalėdų mugėje - šaudymas
© Flickr
Žuvo 3 žmonės

Strasbūro Kalėdų mugėje užpuolikas nušovė tris žmones, sužeidė dar 13 ir paspruko iš įvykio vietos, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Šaulio tebeieškoma. Incidentas įvyko apie 20 val. vietos laiku vienoje judriausių miesto gatvių, kur tuo metu buvo daugybė pirkėjų.
Teritorijoje pagal eilinę antiteroristinę operaciją budėję kariai susišaudė su įtariamuoju ir jį sužeidė, tačiau tai nesutrukdė jam pasprukti, nurodė policijos šaltiniai.
 
Prancūzijos vidaus reikalų ministras Cristophe'as Castaneras ankstų trečiadienį informavo, kad per incidentą žuvo trys žmonės ir dar 12 buvo sužeisti. Kiek anksčiau Strasbūro meras Roland'as Riesas buvo pranešęs apie „keturis žuvusiuosius ir keliolika sužeistųjų“.
 
Naktį iš antradienio į trečiadienį buvo uždaryta didžioji dalis miesto centro ir Europos Parlamentas, šimtams policininkų ir karių ieškant įtariamojo, kuris, kaip pranešama, buvo ginkluotas automatiniu šautuvu ir peiliu.
 
„Užpuoliko, įtraukto į „S“ (policijos stebimų ekstremistų) sąrašą, aktyviai ieško saugumo pajėgos“, – pranešime sakė vietos pareigūnai.
 
„Vietoje tebėra dislokuoti 350 policininkų ir žandarų“, jiems padeda sraigtasparniai, elitiniai daliniai ir „Sentinelle“ pajėgų – antiteroristinės operacijos, pradėtos po 2015 metų lapkritį Paryžiuje įvykdyto didelio išpuolio, siejamo su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) – kariai, sakoma pranešime.
 
C. Castaneras savo ruožtu nurodė, kad Prancūzijoje buvo padidintas saugumo lygis, „su sustiprintos pasienio kontrolės vykdymu ir sustiprinta kontrole visose Kalėdų mugėse Prancūzijoje, kad būtų išvengta“ panašių atakų.
Vis dėlto šaulio teroristinių motyvų „kol kas nenustatyta“, radijui „France Inter“ pareiškė Prancūzijos vidaus reikalų viceministras Laurent'as Nunezas.
 
Religinis ekstremizmas
 
Įtariamasis, taip pat stebėtas dėl religinio ekstremizmo, teisėsaugai „žinomas dėl kelių baudžiamųjų nusižengimų (...), tačiau niekada nebuvo susijęs su teroristiniais nusikaltimais“, sakė jis.
 
Strasbūro meras R. Riesas sakė, kad dauguma aukų yra vyrai, tarp jų vienas turistas iš Tailando.
 
„Kai kuriems buvo šauta į galvą“, – televizijai BFM sakė meras. Pasak jo, per incidentą nebuvo sužeista vaikų.
 
Kariuomenė pranešė, kad rikošetu atšokusios užpuoliko kulkos buvo nesunkiai sužeistas vienas karys.
 
„Išgirdau šūvius, o tada kilo pragaras, – naujienų agentūrai AFP pasakojo vienas liudininkas, prisistatęs Fatihu (Fatichu). – Visur lakstė žmonės.“
 
Jis sakė matęs tris sužeistus žmones, nukritusius šalia milžiniškos Kalėdų eglės Strasbūro centre.
 
Netrukus po šaudynių į lemputėmis išpuoštą mugės teritoriją atskubėjo gausybė policijos ir greitosios pagalbos automobilių.
 
„Girdėjome kelis šūvius, galbūt tris, o tada pamatėme bėgančius žmones“, – AFP sakė įvykio vietoje buvęs žmogus, paprašęs neatskleisti jo tapatybės.
 
„Vienas iš jų parkrito. Nežinau, ar dėl to, kad susipainiojo jo kojos, ar dėl to, jog buvo pašautas“, – tvirtino liudininkas.
 
Po vidurnakčio Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su vyriausybės pareigūnais Paryžiuje surengė skubų posėdį. Po to socialiniame tinkle „Twitter“ jis išreiškė solidarumą su visa tauta.
 
Įtariamasis žinomas policijai
 
Du nežinomais norėję likti nesusiję saugumo šaltiniai AFP sakė, kad įtariamasis veikiausiai yra 29 metų Strasbūro gyventojas Cherifas. Antradienio rytą jis turėjo būti suimtas.
 
Jis figūravo tyrime dėl pasikėsinimo nužudyti, nurodė vienas iš šaltinių.
 
Antradienio vakarą buvo aptvertos kai kurios teritorijos, esančios šalia Kalėdų mugės, o gyventojams buvo liepta likti namie.
 
Daugybė žmonių kilus sąmyšiui slėpėsi vietos restoranuose ir baruose.
 
„Įleidome visus vidun, į vyno rūsį. Jie čia uždaryti“, – AFP sakė vieno restorano savininkas Mouadas (Muadas).
 
Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs šaltinis iš policijos nurodė, kad saugumo pajėgos šaudė viename miesto rajone, kur, kaip manoma, slėpėsi įtariamasis.
 
Šaltinis neatskleidė, kur tiksliai tai vyko, ir tebėra neaišku, ar jau nustatyta šaulio buvimo vieta.
 
Antiteroristinė prokuratūra pradėjo Vokietijos pasienyje esantį Strasbūrą sukrėtusio incidento tyrimą.
 
Pastaraisiais metais buvo sulaikyti keli šio miesto gyventojai, bandę pasiekti džihadistų grupuotes Sirijoje, arba buvo suimti jau iš ten grįžę.
 
Turistų traukos vieta
 
Strasbūre esantis Europos Parlamento pastatas po incidento buvo užrakintas. Europarlamentarams ir žurnalistams buvo draudžiama jį palikti.
 
Kalėdų mugė Strasbūre ir gausybe lempučių papuoštos miesto gatvės kasmet pritraukia šimtus tūkstančius žmonių.
 
Reaguojant į daug aukų pareikalavusius islamistų išpuolius 2015-aisiais, Prancūzijoje pastaraisiais metais buvo smarkiai sustiprintas saugumas, o ši mugė buvo vertinama kaip viena potencialių taikinių.
 
2016-aisiais 23-ių tunisietis nužudė 12 žmonių ir sužeidė dar 48 asmenis, kai įvairavo sunkvežimį į kalėdinę mugę Berlyne. Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).
 
Strasbūre yra dislokuotas specialus kariuomenės antiteroristinis padalinys, o tarp 300 kalėdinės mugės namukų matyti reguliariai patruliuojantys kariai ir policininkai.
 
Praėjus trejiems metams po 2015-ųjų lapkričio 13 dieną įvykusios 130 žmonių pražudžiusios džihadistų atakos Paryžiuje, už pasipriešinimą terorizmui atsakingi šalies pareigūnai sako matantys naujų iššūkių.
 
Vietoje koordinuotų atakų, pagrindiniu jų galvos skausmu dabar tapo vadinamieji „vieniši vilkai“ – radikalizavęsi pavieniai asmenys, nebūtinai tiesiogiai susiję su tokiomis grupuotėmis, kaip IS.
 
Naujausia ataka šalį sukrėtę gegužę, kai Čečėnijoje gimęs ir Prancūzijos pilietybę turintis jaunas vyras Paryžiuje mirtinai peiliu sužalojo vieną žmogų ir dar keturis sužeidė. Atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė IS.
 
Iš viso per teroro atakas Prancūzijoje žuvo 246 žmonės, rodo AFP duomenys.
 
  

Žymos: Šaudymas, Strasbūras, Kalėdų mugė,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dauguma šiuolaikinių porų primena ledus – mergina ledas, vaikinas vaflis.