Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-09-29

Švedija grąžina šauktinių kariuomenę

  
Švedija grąžina šauktinių kariuomenę
© goodfreephotos.com
Švedija įveda privalomąją karinę tarnybą, kuri buvo panaikinta 2010-aisiais.
Po dviejų metų šauktiniais taps 4 tūkst. Švedijos piliečių.

Švedija nusprendė nuo 2018-ųjų metų grąžinti privalomąją karinę tarnybą. Į kariuomenę bus šaukiami 18-iolikos metų sulaukę vaikinai ir merginos.

Kaip pranešė portalas thelocal.se, karo prievolė grąžinta po aštuonerių metų petraukos, nes 2010-aisiais buvo nuspręsta, kad šauktiniai netenkina šiuolaikinės kariuomenės poreikių.
Dabar gi gynybos ekspertai skaičiuoja, kad Švedijai apsiginti reikalinga mažiausiai 8 tūkst. atsargoje esančių, karinius mokymus baigusių, žmonių. Planuojama, kad šis tikslas bus pasiektas iki 2022-2025-ųjų metų.
 
Jau nuo kitų metų liepos mėnesio 1999 ir 2000 metais gimę jaunuoliai turės užpildyti specialias anketas, o 2018 sausio 1-ąją jie pradės tarnybą. Po dviejų metų šauktiniais taps 4 tūkst. Švedijos piliečių.
 
Šalies politikai tikisi, kad ši reforma padės rasti tinkamesnį būdą, kuris sustiprins valstybę, o jos gynybinė sistema taps stabilesne ir patikimesne.
 
  

Žymos: Švedija, Kariuomenė, karo prievolė, ginyba, šauktiniai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tam, kad naujo Radži albumo žmonės neišmestų vos jį perklausę, rinkodaros specialistai ant jo užlipdė autobusų grafikus ir 2013 metų kalendorių. O tam, kad padidinti pardavimus, jį įrašė į CD-RW diskus.
*****