Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2016-01-04

Švedija ir Danija sudavė smūgį migrantams

  
Švedija ir Danija sudavė smūgį migrantams Švedija ir Danija ėmėsi drastiškų veiksmų.
Vien praėjusiais metais Švedija suteikė prieglobstį daugiau nei 160 tūkst. migrantų.

Pirmą kartą per pusę šimtmečio Stokholmo vyriausybė ėmėsi drastiško žingsio – nuo pirmadienio visi traukiniais, autobusais ir keltais iš Danijos į Švediją keliaujantys žmonės privalės kertant sieną pateikti asmens dokumentą su nuotrauka. Tie, kurie nesugebės pateikti būtinų dokumentų bus grąžinti atgal, o vežėjai baudžiami.

Taip tikimasi suvaldyti didžiausią pabėgėlių krizę nuo Antrojo pasaulinio karo. Vien praėjusiais metais Švedija suteikė prieglobstį daugiau nei 160 tūkst. migrantų.
Įsigalėjus naujai tvarkai keleiviai ėmė rikiuotis į milžiniškas eiles, ko pasekoje vėlavo daugybę maršrutų. Laikina tvora jau buvo įrengta Kopenhagos oro uosto Kastrupo geležinkelio stotyje, kur traukiniai bus stabdomi privalomam tikrinimui: taip užkirstas kelias palei bėgius mėginantiems prasmukti pabėgėliams.
 
„Atrodo, tarsi statytume čia Berlyno sieną. Žengiame kelis žingsnius į praeitį“, – delfi.lt cituojamas vietos geležinkelio „Kystbanen“ vežėjų asociacijos atstovas Michaelis Randroppas.
 
Sugriežtinta sienų kontrolė sukėlė neigiamas Danijos institucijų reakcijas, Kopenhagos dešinioji vyriausybė atkakliai siekė užtikrinti, kad šalyje liktų kuo mažiau migrantų. To pasekoje Danija paskelbė grąžinanti sienos su Vokietija kontrolę – teigiama, kad sprendimas įsigalios nedelsiant.
  

Žymos: Švedija, Danija, Migrantai, pabėgėliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras nusprendė išsiskalbti drabužius. Pasisukiojęs šalia skalbimo mašinos, riktelėjo:
– Brangioji, kokį režimą reikia nustatyti?
– Pasižiūrėk, kas parašyta ant tavo marškinėlių.
– „Žalgiris“ - mūsų komanda!“