Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-09-20

Švedijos ultradešinieji pateko į parlamentą

  
 Švedijos ultradešinieji pateko į parlamentą Jimmie Akessonas.

Švedijos kraštutinių dešiniųjų partija sekmadienio rinkimuose surinko 5,7 proc. balsų ir 349 vietų parlamente ultradešinieji turės 20 vietų.

mal">Politikos apžvalgininkai mano, kad nuo kraštutinių dešiniųjų gali daug kas priklausyti - ministras pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas gali būti priverstas ieškoti naujų koalicijos partnerių arba jie gali taip apsunkinti vyriausybės darbą, kad tektų šaukti pirmalaikius rinkimus.

Kaip pranešė agentūra BNS, Jimmie  Akessonas, sekmadienį vėlai vakare atvykęs į restoraną Stokholme, buvo sutiktas audringais sveikinimo šūksniais, skanduotėmis ir trankia muzika bei pateko į Švedijos demokratų partijos generalinio sekretoriaus Bjoerno Soedero glėbį. Vyrai kurį laiką stovėjo apsikabinę ir užsimerkę, kad suvaldytų besitvenkiančias džiaugsmo ašaras.

Švedijos socialdemokratų lyderė Mona Sahlin, kuri vylėsi, kad sekmadienį vykę rinkimai atvers jai kelią tapti pirmąja šalies premjere moterimi, vėlai vakare pripažino, kad jos vadovaujamas kairiųjų opozicinis blokas patyrė pralaimėjimą. Ji taip pat pažadėjo tęsti politinę kovą su kraštutiniais dešiniaisiais, kuriems pirmą kartą pavyko patekti į parlamentą.

Duomenys, gauti suskaičiavus beveik visus balsus, rodo, kad opozicijos koalicinis blokas, kurį sudaro socialdemokratai, žalieji ir buvę komunistai - Kairiųjų partija, gavo tik 156 mandatus 349 vietų parlamente.

Valdančioji premjero F.Reinfeldto centro dešiniųjų koalicija laimėjo daugiausiai balsų - ji parlamente turės 173 vietas, kai jo partija surinko 30 proc. balsų.

Švedijos ministras pirmininkas F.Reinfeldtas paskelbė pergalę sekmadienį vykusiuose rinkimuose, kai suskaičiavus beveik visus balsus paaiškėjo, kad jo vadovaujama centro dešiniųjų partijų koalicija laimėjo daugiausiai vietų parlamente, kuriame nė viena politinė jėga neturės daugumos, o svarbus vaidmuo gali tekti kraštutiniams dešiniesiems.

Visa F.Reinfeldto centro dešiniųjų koalicija, kuriai taip pat priklauso liberalai, centristai ir krikščionys demokratai, užsitikrino 49,3 proc. balsų ir 349 vietų parlamente turės 172 vietas.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Prie arabų šeicho rūmų sustoja autobusas, pilnas pagyvenusių moteriškių. Šeichas klausia savo sekretoriaus:
– Turistai?
Sekretorius:
– Ne. Čia jūsų uošvės atvažiavo į svečius.