Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   BBC   |   2014-02-10

Šveicarai nebenori įsileisti imigrantų

  
Šveicarai nebenori įsileisti imigrantų Šveicarai nori, kad šalis ribotų imigrantų skaičių.

Šveicarai nusprendė riboti imigrantų skaičių. Tokia pozicija nugalėjo surengtame referendume. Euroskeptikai vos 0,3 proc. persvara laimėjo balsavimą ir tuo pačiu įpareigojo šalies Vyriausybę sudaryti naują sutartį su Europos Sąjunga (ES), kurioje būtų numatyti apribojimai dirbti ir gyventi vienoje stabiliausių ir turtingiausių ES narių, pranešė BBC.

 ES politikai kol kas susilaikė nuo komentarų, tačiau prasitarė, kad jau artimiausiu metu jie turės įvertinti savo santykius su šalimi nare, kuri pažeidė anksčiau sudarytus susitarimus.
Dešinioji Liaudies partija piktinosi ir savo argumentais įtikino šaliesgyventojus išreikšti priešišką nuomonę imigrantų atžvilgiu. Pasak politikų, per metus vidutiniškai Alpių apsuptoje šalyje apsigyvena ir pradeda darbuotis apie 80 tūkst. iš kitų valstybių atvykusių žmonių. Kai įsigaliojo sutartis su ES dėl laisvo judėjimo buvo kalbama vos apie 8 tūkst.
 
Eiliniai šveicarai dalinosi skirtingomis nuomonėmis. Vieni jų įsitikinę, kad darbo rinką reikia riboti, nes dėl sparčiais tempais augančio gyventojų skaičiaus daugėja infrastruktūros problemų, susidaro didelės transporto spūstys, be to baiminamasi, kad prasidės trukdžiai ir pensijų sistemoje. Kiti gi mano, kad imigrantai išsprendžia tam tikras problemas, pavyzdžiui, tokias kaip kvalifikuotų darbuotojų trūkumas.
 
Verslininkai vieningos nuomonės taip pat neturi. Kai kurie jų baiminasi, kad įvedus apribojimus, reiks atsisakyti puikiai dirbančių prancūzų, vokiečių, italų ir portugalų, kurie daugiausiai dirba šalies ūkiuose.
 
  

Žymos: imigracija, Europos Sąjunga, Šveicarija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris sėdi restorane ir sako padavėjui:
– Atnešk man tai, ką valgo šalia esantis ponas.
Padavėjas atsako:
– Gerai, ponia.
Truputį vėliau padavėjas prieina prie jos staliuko ir sako:
– Ponia, man labai gaila, bet tas ponas nesutinka atiduoti savo porcijos.