Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2016-06-05

Šveicarijoje – referendumas dėl mėnesinių pajamų, kurias gautų net ir nedirbantys

  
Šveicarijoje – referendumas dėl mėnesinių pajamų, kurias gautų net ir nedirbantys
© google.com
Šveicarijoje vyksta referendumas

Birželio 5, sekmadienį, šveicarai balsuos referendume, kuriame pareikš savo nuomonę dėl privalomų mėnesinių pajamų. Šveicarija – pirmoji šalis pasaulyje, kurioje yra bandoma įgyvendinti tokia galimybė.Pasak įstatymo projekto, visiems suaugusiems kas mėnesį būtų mokama 2500 Šveicarijos frankų (£1,755; €2,253) nepriklausomai nuo to, dirba jie ar ne.
Idėjos rėmėjai teigia, jog 21amžiuje dauguma darbų yra automatizuoti, ko pasekoje sumažėja darbo vietų. Jie taip pat aiškina, jog šalyje yra atliekama daug darbo, už kurį nėra atlyginama – darbas namuose, bendruomenėse ir t.t
 
Įstatymo projektas neturi daug rėmėjų nei tarp žmonių, nei Šveicarijos parlamente. Manoma, jog šalis nėra pajėgi mokėt tiek pinigų, tai pat baiminamasi, jog priėmus tokį įstatymą, šalį užplūs daug žmonių, norinčių pasinaudoti turtingos valsybės gerbūviu.
 
Panaši idėja svarstoma ir Suomijoje, kur vyriausybė svarsto projektą, kurio metu mokėtų pinigus žmonėms, kurių pajamo yra itin mažos. Panašią idėją svarsto ir Utrechto miestas Olandijoje.
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jei nori vesti gražią, protingą ir turtingą, vesk tris kartus.