Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-08-05

Svilinantis karštis pareikalavo aukų, šunims dalinami specialūs batai

  
Svilinantis karštis pareikalavo aukų, šunims dalinami specialūs batai
© pexels.com
Karštis pridarė rimtų problemų.

Didelę dalį Europos šeštadienį toliau alina didelių karščių banga, o Portugalijoje prognozuojama rekordinei artima 46 laipsnių Celsijaus temperatūra. Kitur dėl kaitros lydosi asfaltas, o policijos tarnybiniams šunims teko išduoti specialų apavą, kad jie nenusviltų letenų.

Aukščiausia temperatūra Europoje buvo užfiksuota 1977 metais Graikijoje – tąsyk Atėnuose termometrai rodė 48 laipsnius. 2003 metais Portugalijos mieste Amareležoje buvo užfiksuota 47,7 laipsnių kaitra, o pernai tokia temperatūra buvo Montoro mieste Ispanijoje.
Žemiau apžvelgiami dabartinės kaitros bangos padariniai įvairiose Europos šalyse.
 
Portugalija: kaitros pikas
 
Prognozuojama, kad šeštadienis Portugalijoje bus karščiausia šios vasaros diena, sakė šalies Jūrų ir atmosferos instituto (IPMA) atstovė Paula Leitao (Paula Leitaun). Netoli Lisabonos esančiame Setubalio mieste prognozuojama iki 46 laipsnių Celsijaus.
 
Ši temperatūra nedaug skiriasi nuo 48 laipsnių kaitros, dabar prognozuojamos Kalifornijoje esančiame Mirties slėnyje, vienoje karščiausių ir sausringiausių mūsų planetos kampelių, rodo JAV meteorologinių prognozių bendrovė „AccuWeather“.
Penktadienį 16 Portugalijos stočių užfiksavo rekordiškai aukštas temperatūras. Netoli Setubalio esančiame Alkaser do Salyje oras įkaito iki 45,9 laipsnio.
 
Lisabonos valdžia uždarė vaikų žaidimų aikšteles ir paragino žmones vengti rengti iškylas ir užsiimti kitokia veikla lauke.
 
Anksčiau šeštadienį buvo atidarytos prieglaudos, kad benamiai galėtų apsisaugoti nuo svilinančios kaitros.
 
Ispanija: trys aukos
 
Ispanijos pietuose esančiame turistų pamėgtame Kordobos mieste prognozuojamas 45 laipsnių karštis.
 
Šią savaitę kaitra šalyje jau pareikalavo trijų žmonių gyvybių.
 
Barselonoje vienas vidutinio amžiaus vyras, veikiausiai benamis, penktadienį buvo rastas susmukęs gatvėje ir vėliau mirė nuo šilumos smūgio, sakoma Katalonijos civilinės saugos agentūros pranešime.
 
Dar du vyrai – į 5-ą dešimtį įžengęs kelininkas ir 78 metų pensininkas, dirbęs savo darže – mirė anksčiau šią savaitę.
 
Austrija: batai šunims
 
Vienos policijos kinologai su tarnybiniais šunimis patruliuos paplūdimio tinklinio turnyre. Kad keturkojai nenusviltų letenų, jie bus apauti specialiais batukais.
 
Policija nurodė, kad netgi tuo atveju, jeigu šeštadienį temperatūra nebus itin aukšta – apie 34 laipsnius – šunims teks ištisas valandas vaikščioti įkaitusiu paviršiumi, kurio temperatūra saulėkaitoje legvai gali viršyti 50 laipsnių, tad šunų letenas būtina apsaugoti.
 
Nyderlandai: lydosi asfaltas
 
Olandijos valdžia uždarė kai kuriuos greitkelių ruožus, kur dėl kaitros pradėjo lydytis asfalto danga.
 
Tuo metu šalies vidurio regione esančiame Zvolėje imtasi genėti apie 100 tuopų šakas.
 
Nyderlandų visuomeninė televizija NOS aiškina, kad esant didelei kaitrai šių medžių šakos gali pradėti lūžinėti ir sukelti pavojų praeiviams bei vairuotojams.
 
Prancūzija: išjungiami branduoliniai reaktoriai
 
Prancūzijoje dėl karščių bangos uždaryti keturi branduoliniai reaktoriai.
 
Energetikos įmonė EDF pranešė, kad šių priemonių imtasi, siekiant išvengti per didelio upių vandens įšilimo. Jėgainės upių vandenį naudoja reaktoriams aušinti ir įšilusį išleidžia jį atgal į vandens telkinius.
 
Šeštadienis taip pat bus viena judriausių dienų šalies keliuose, nes dalis liepą atostogavusių žmonių grįžta namo, o atostogausiantys rugpjūtį plūsta į kurortus.
 
Priešpiet šalies keliuose buvo susidarę iš viso 670 km ilgio automobilių spūsčių, nurodė Prancūzijos susisiekimo tarnybos. Kaitra vietomis taip pat pradėjo tirpdyti asfaltą.
 
Italija: pavojus žmonių sveikatai
 
Italijoje ši diena irgi viena judriausių šią vasarą – dėl tų pačių priežasčių kaip Prancūzijoje.
 
Atostogautojai, kad ir kur bevyktų, tikriausiai susidurs su ekstremaliais orais.
 
Šiaurėje automobiliai perkaista tvyrant dideliems karščiams, o pietuose popiet prognozuojamos smarkios audros su kruša.
 
Šią savaitę aplinkosaugos asociacija „Legambiente“ paskelbė ataskaitą apie kaitros bangų neigiamus padarinius.
 
Dokumente nurodoma, kad Lacijaus regione, kuriam priklauso Roma, nuo 2000 metų karščiai nulėmė iš viso apie 7,7 tūkst. žmonių mirtį.
 
Švedija: atgaiva
 
Po karščiausios per daugiau kaip 250 metų liepos į Švediją šeštadienį atslinko liūtys, atvėsinę orus didžiojoje šalies dalyje.
 
Termometrai rodė švediškai vasarai įprastesnę 20–25 laipsnių Celsijaus temperatūrą, nurodė šalies Metereologijos ir hidrologijos institutas.
 
 
 
  

Žymos: Vasara, kaitra

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dvi blondinės važiuoja mašina. Viena sako:
– Klausyk, gal gali važiuoti lėčiau, nes man baisu...
– Na, jei labai bijai, tai užsimerk, kaip aš!