Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BNS   |   2017-06-09

Tailandas: už įžeidimus „Facebook‘e“ – 35 metai kalėjime

  
Tailandas: už įžeidimus „Facebook‘e“ – 35 metai kalėjime
© Maxpixel
Nuo 2014 metų už karaliaus įžeidimą Tailande jau nuteista per 100 žmonių.
Tai yra viena griežčiausių bausmių, numatytų įstatymo, turinčio apsaugoti Tailando monarchiją nuo bet kokios kritikos.

Išsakyta nuomonė socialiniame tinkle „Facebook“ gali užtraukti ne tik priešingai manačiių žmonių pyktį, bet ir kainuoti laisvę. Būtent taip nutiko vienam Tailando gyventojui.

Karališką šeimą savo pasisakymais įžeidęs 34 metų Wichai, kurio pavardė neskelbiama, buvo nuteistas kalėti 35 metus. Teismas skyrė po septynerius metais nelaisvės už kiekvieną kaltinimą. Iš viso jam buvo skirta 70 metų nelaisvės, bet bausmė buvo sušvelninta atsižvelgus į tai, kad jis prisipažino. Šią bausmę Bankoko karinis teismas vyrui skyrė šią savaitę.
Tai yra viena griežčiausių bausmių, numatytų įstatymo, turinčio apsaugoti Tailando monarchiją nuo bet kokios kritikos.
 
Kitam asmeniui priklausančioje feisbuko paskyroje vyras skelbė įvairias nuotraukas ir vaizdo įrašus, susijusius su karališkąja šeima. Wichai buvo kaltinamas tuo, kad naudojosi savo buvusio draugo paskyra norėdamas jį apšmeižti, nurodė teismo procesus dėl karališkosios šeimos įžeidimo stebinčios organizacijos „iLaw“ atstovai.
 
Tokios bylos paprastai nagrinėjamos už uždarų durų, o žiniasklaida, pateikdama jų detales, privalo užsiimti savicenzūra, kad nepažeistų laisvai interpretuojamo įstatymo, draudžiančio bet kokią karališkosios šeimos kritiką.
 
Žurnalistai nebuvo įleisti į teismo posėdžių salę, kai buvo skelbiamas nuosprendis Wichai byloje.
Penktadienį baudžiamųjų bylų teismas už karaliaus įžeidimą nuteisė dar vieną asmenį ir skyrė jam pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę. Jis į internetą įkėlė nelegalios politinės radijo laidos ištrauką, kuri buvo pripažinta įžeidžiančia šalies monarchiją.
 
Šis itin griežtas įstatymas dažniau pradėtas taikyti į valdžią po 2014 metų perversmo atėjus kariškiams. Nuo 2014 metų už karaliaus įžeidimą jau nuteista per 100 žmonių.
 
Baudžiamasis persekiojimas pagal šį įstatymą tęsiasi ir į sostą įžengus naujajam karaliui Mahai Vajiralongkornui. Jis pernai gruodį soste pakeitė mirusį labai gerbiamą savo tėvą Bhumibolą Adulyadeją.
 
 
 
 
  

Žymos: Kalėjimas, Tailandas, bausmė, Facebook,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du žvejai. Vienas klausia kito:
– Ar eisi šiandien žvejoti?
– Ne.
– Kodėl?
– Šiandien žmona namuose leidžia gerti.