Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2011-06-27

Taupančioje Airijoje ministras svaidosi kaltinimais

  
Taupančioje Airijoje ministras svaidosi kaltinimais B.Howlinas siekia sparčiau mažinti išlaidas.

Viešojo sektoriaus įmonių vadovai sulaukė kritikos dėl vangių veiksmų įgyvendinant taupymo priemones. Viešųjų išlaidų ir reformų ministras Brendanas Howlinas pareiškė, kad dalis vadovų yra nusiteikę prieš pertvarkas ir yra „nepakankamai ambicingi“.

Politikas, save vadinantis taupymo ministru, interviu „Sunday Independent“ vylėsi ateityje paspartinti reformas, kurios, iš esmės, reiškia išlaidų sumažinimą visiems viešųjų paslaugų sektoriams.
Jis sakė organizuosiąs papildomus susitikimus su vadovais bei profesinėmis sąjungomis ir dar kartą primins apie būtinybę taupyti. „Dabar mes girdime, kad vadovai nėra sau išsikėlę pakankamai ambicingų tikslų. Be jokios abejonės, visi jaučia didžiulį spaudimą dėl žmonių atleidimų ir lėšų karpymo, bet to reikalauja mūsų finansinė situacija. Kiekvienas turi prisidėti prie iškeltų taupymo tikslų: ministrai, viešojo sektoriaus vadovai ir profesinės sąjungos“, - kalbėjo politikas.
 
B.Howlinas apeliavo ir kai kurių brangiai apmokamų vadovų ir darbuotojų moralę. Jis paragino žinomus žurnalistus ir laidų vedėjus iš Nacionalinio radijo ir televizijos susimažinti didelius atlyginimus.
 
Ministras buvo karingai nusiteikęs ir teisėsaugos pareigūnų atžvilgiu. Politikas teigė sieksiąs sumažinti daugumos jų atlyginimus bei žadėjo imtis veiksmų prieš tuos, kurie išsimokėjo sau priedus ir premijas, nors buvo raginami to nedaryti.
 
Airija yra viena skaudžiausiai per 2008-2009-ųjų krizę nukentėjusių euro zonos šalių. Ji buvo priversta prašyti pagalbos paketo iš ES, kad numalšintų rinkose tvyrojusį nerimą. Dabar šaliai keliamas uždavinys sutaupyti iki 5 mlrd. eurų per metus.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

1998-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Mokytoja nedrąsiai pasakoja, mokiniai jos klausosi užgniaužę kvėpavimą.

2018-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Vaikai drąsiai pasakoja, mokytoja jų klausosi užgniaužusi kvėpavimą.