Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-08-28

Teksasą užliejo uragano „Harvey" sukelti potvyniai

  
Teksasą užliejo uragano „Harvey" sukelti potvyniai
© BNS
Hjustone yra apie 2,3 mln. gyventojų, tačiau visame metropolitene gyvena daugiau kaip 6 mln. žmonių.
Du pagrindiniai miesto oro uostai buvo priversti atšaukti visus komercinius reisus, o iš dviejų ligoninių buvo evakuoti pacientai.

Hjustoną sekmadienį užplūdo smarkūs potvyniai, sukelti smarkios audros „Harvey“: ketvirtame didžiausiame JAV mieste buvo uždaryti oro uostai bei greitkeliai, o gyventojai iš užlietų namų buvo evakuojami valtimis.

Du pagrindiniai miesto oro uostai buvo priversti atšaukti visus komercinius reisus, o iš dviejų ligoninių buvo evakuoti pacientai. Dėl potvynio transliacijų negalėjo tęsti ir viena vietos televizija.
Audra jau nusinešė mažiausiai tris gyvybes; kol kas pranešimai apie kitas aukas dar nepatvirtinti. Sutemus vis dar vyko gyventojų evakuacija – dažnai jiems į pagalbą skubėjo savanoriai su nuosavomis valtimis.
 
Nacionalinis uraganų centras pavadino šį potvynį „beprecedenčiu“ ir nurodė, kad 4-os kategorijos audra, smogusi pakrantei vėlų penktadienį, nuslinko į įlanką. Vis dėlto vėliau šią savaitę audra tikriausiai vėl sugrįš į sausumą ir atneš dar daugiau lietaus.
 
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, anksčiau tvirtinęs, kad nenori savo vizitu trukdyti gelbėtojams dirbti savo darbą, pranešė planuojąs nelaimės zoną aplankyti antradienį, informavo Baltieji rūmai.
 
„Harvey“ atneštos liūtys užtvindė daugumą Hjustono apylinkių kelių, todėl tapo itin sunku evakuoti žmones į saugias vietas.
 
Pagalbos tarnybos perspėjo gyventojus lipti ant kalvų ar namų stogų, kad juos galėtų išgelbėti sraigtasparniai. Jau buvo įvykdyta per 2 tūkst. tokių gelbėjimo operacijų.
 
Per 15 valandų į pagalbos tarnybas buvo kreiptasi 56 tūkst. kartų – septyniskart daugiau nei įprastą dieną.
„Stengiamės iš paskutiniųjų ir mums skauda širdis dėl bendruomenės, kuriai tarnaujame, bet nesustosime!“ – sakė Hjustono policijos vadas Artas Acevedo.
 
Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas perspėjo, kad, atsižvelgus į orų prognozes, gelbėjimo operacija dar tikrai nesibaigė.
 
„Evakuotųjų skaičius vis auga. Nuostolių skaičius taip pat dar augs, nes prognozuojama dar daugiau lietaus“, – sakė jis ir pridūrė, kad audros padaryti nuostoliai jau dabar vertinami keliais milijardais dolerių.
 
Hjustono meras Sylvesteris Turneris savo ruožtu neigė, kad evakuacija turėjo būti paskelbta anksčiau.
 
„Paskelbiate evakuacijos įsakymą ir atvedate visus ant greitkelio – tikrai prašote didelės nelaimės“, – sakė jis žurnalistams.
 
Pačiame Hjustone yra apie 2,3 mln. gyventojų, tačiau visame metropolitene gyvena daugiau kaip 6 mln. žmonių.
 
„Gyvybės ir saugumas“
 
D.Trumpas, praleidęs savaitgalį savo vasarnamyje Merilande, sakė apsilankysiąs Teksase, kai tik jo vizitas „nebetrukdys“ gelbėtojų darbui.
 
„Turėtų būti koncentruojamasi į gyvybes ir saugumą“, – rašė jis socialiniame tinkle „Twitter“ apie nelaimę. Tai yra pirmas toks stambus vidinis išbandymas prezidentui nuo jo kadencijos pradžios sausį.
 
Kiek vėliau Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders informavo, kad D.Trumpas lankysis Teksase antradienį.
 
„Harvey“ jau nusinešė mažiausiai tris gyvybes. Į rytų bei vidurio Teksasą audra atnešė tornadų ir smarkių liūčių.
 
Hjustone nuskendo viena moteris, išlipusi iš savo automobilio, įstrigusio užtvinusioje gatvėje. Dar vienas vyras buvo rastas negyvas patvinusioje prekybos centro „Wal-Mart“ automobilių stovėjimo aikštelėje Galvestone, nurodė pareigūnai.
 
Šeštadienį vietos pareigūnai pranešė, kad dar vienas žmogus žuvo užsidegus namui Rokporto apylinkėse. Šis miestas yra vienas smarkiausiai nukentėjusių per „Harvey“.
 
„Šios liūties plotis ir intensyvumas yra toks, kokio niekada nesame patyrę“, – tviteryje parašė Nacionalinė meteorologijos tarnyba (NWS).
 
Hjustone buvo atidaryti bendruomenės centrai, kuriuose gali prisiglausti žmonės, priversti palikti savo namus, tačiau miesto meras kreipėsi į gyventojus ir paprašė nesikreipti į gelbėtojus, jei jų gyvybėms negresia pavojus.
 
„Net jei šiandien ir ramu, nemanykite, kad audra jau baigėsi“, – sakė S.Turneris.
 
NWS informavo, kad per parą Hjustone ir gretimame Galvestone iškrito daugiau kaip 60 cm lietaus. Prognozuojama, kad dar turėtų iškristi apie 50 cm lietaus.
 
Potvynis šiose vietovėse veikiausiai dar didės, nes „Harvey“, smarkiausia audra, smogusi Jungtinėms Valstijoms nuo 2005-ųjų, regiono dar nepalieka.
 
„Harvey“ nešami vėjai plėšė namų stogus, vartė mobiliuosius namelius, o tūkstančiai žmonių Meksikos įlankos pakrantėje liko be elektros.
 
Hjustono George‘o Busho tarpžemyninis bei Williamo P.Hobby tarptautinis oro uostai atšaukė visus savo komercinius skrydžius.
 
Tūkstančiai nacionalinės gvardijos karių prisijungė prie vietos policijos ir gelbėtojų, padedančių gelbėti žmones iš užtvindytų miesto teritorijų.
 
Žmonės buvo gelbėjami ir valtimis, tačiau jų labai trūko – Hariso apygardos teisėjas Edas Emmettas kreipėsi į gyventojus ir paprašė jų prisidėti prie gelbėtojų pastangų savo valtimis.
 
Vienas gelbėtojas savanoris KTRK TV sakė: „Paprastai tariant, ten buvo daug žmonių ir nepakankamai valčių.“
 
Didelė nelaimė
 
Federalinė nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra (FEMA) pareiškė, kad dėl ilgalaikio audros poveikio nereikėtų turėti iliuzijų.
 
„Ši nelaimė bus svarbus įvykis“, – pareiškė FEMA direktorius Brockas Longas televizijai CNN. Jo teigimu, atsitiesti po šios nelaimės prireiks daugybės „metų“.
 
Teksaso pakrantėje yra įsikūrę daug naftos perdirbimo kompanijų bei didelių uostų.
 
Sekmadienį „ExxonMobil“ sakė, kad dėl audros uždarė savo naftos perdirbimo kompleksą Beitaune. Tai yra antras didžiausias šalies naftos perdirbimo kompleksas.
 
JAV pareigūnai nurodė, kad dėl to Meksikos įlankoje naftos perdirbimo pajėgumai sumažėjo 22 procentais. Paprastai regione kasdien išgaunama apie 375 tūkst. barelių naftos.
 
Visgi G.Abbottas sakė, kad naftos pramonė tam yra puikiai pasiruošusi.
 
„Jie sugeba greitai atsitiesti“, – sakė jis „Fox News Sunday“. G.Abbotto manymu, „nuosmukis truks 1–2 savaites“.
  

Žymos: JAV, Uraganas, Potvyniai, Teksasas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Nesuprantu, kodėl visi rašikliai banko aptarnavimo skyriuje pritvirtinti prie stalviršio su virvute? Aš patikiu jiems savo pinigus, o jie negali man net tušinuko patikėti?