Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-08-13

Teroras tarpusavyje: JAV automobilis rėžėsi į minią

  
Teroras tarpusavyje: JAV automobilis rėžėsi į minią
© youtube.com kadras.
Minia kartojo „Jie mūsų nepakeis“ ir „Žydai mūsų nepakeis“, pastebėtas asmuo, turėjęs nacistinės vėliavą su svastika

Nedideliame JAV mieste šeštadienį kelių žmonių gyvybes nusinešęs incidentas, kai į taikius protestuotojus tyčia įvažiavo automobilis. Įtariamasis – nacionalistams priskiriamas jaunuolis.

Šis įvykis puikiai iliustruoja pasidalijimą šalyje: vienoje pusėje – nacionalistai, kitoje – liberalūs piliečiai.
Viskas prasidėjo, kai šeštadienį Virdžinijos valstijoje esančiame Charlottesville’o mieste į protestą susirinko radikalieji nacionalistai – taip jie išreiškė nepasitenkinimą vietos valdžios planams demontuoti paminklą generolui, JAV pilietinio karo metu pasisakiusiam už vergovės išlaikymą šalyje.
 
Penktadienį vakare ta pati grupė po miestą žygiavo su deglais rankose ir kartojo šūkį „Baltųjų gyvybė svarbi“ – tarsi aliuzija į kukluks klano (baltųjų organizacijos, niekinančios kitos rasės ir tautų žmones) maršus praeityje.
 
Kitą dieną ta pati minia jau kartojo „Jie mūsų nepakeis“ ir „Žydai mūsų nepakeis“. Pastebėtas bent vienas asmuo, su savimi turėjęs nacistinės Vokietijos vėliavą su svastika.
 
Šeštadienį kaip atsaką nacionalistams surengė liberalių pažiūrų žmonės. Tuomet tarp dviejų grupių narių kilo konfliktas, peraugęs į smurtą, o vėliau į liberaliųjų protestuotojų minią tyčia įvažiavo lengvasis automobilis.
 
Įvykio metu žuvo bent 3 žmonės, keliolika patyrė įvairius sužeidimus.
 
Sulaikytas automobilį vairavęs 20-metis James’as Fielsds’as.
Virdžinijos gubernatorius Terry McAuliffe’as po incidento atvirai pasmerkė nacionalistus ir paragino juos dingti iš miesto.
 
„Turiu žinią visiems baltųjų aktyvistams ir naciams, kurie atvyko į Charlottesvill’į. Žinia paprasta ir aiški: važiuokite namo. Jūs nepageidaujami šioje puikioje bendruomenėje. Gėda. Jūs laikote save patriotais, tačiau esate bet kas, tik ne patriotai.
 
Atėjote čia kenkti žmonėms. Ir žalojate žmones. Bet žinokite: mes esame stipresni nei jūs“, – kalbėjo gubernatorius.
 
Įvykį pasmerkė ir JAV prezidentas Donald’as Trump’as. Ironiška, tačiau po jo atėjimo į valdžią nacionalistai šalyje pastebimai suaktyvėjo, o susipriešinimas tarp etninių grupių matomas žymiai aiškiau.
 
Pri to prisidėjo ir pats D. Trump’as, rinkiminės kampanijos metu pabrėžęs, jog išsiųs iš šalies meksikiečius, o tapęs prezidentu uždraudęs į JAV atvykti žmonėms iš kai kurių musulmoniškų valstybių.
  

Žymos: Protestai, Teroras, automobiliu į žmones, nacionalistai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Važiuoja suvalkietis taksi per kalnus. Staiga taksi nuslysta nuo skardžio ir lekia į prarają. Suvalkietis pradeda rėkti ant vairuotojo:
- Po velnių, nors skaitliuką išjunkite!