Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2017-11-01

Teroristinis Helovynas: pikapas rėžėsi į mokyklinį autobusą

  
Teroristinis Helovynas: pikapas rėžėsi į mokyklinį autobusą
© Salin Twitter
Beprotiškiausia naktis virto košmaru.
Aplamdytas pikapas, sutraiškyti dviračiai, drobulėmis apkloti ant žemės gulintys lavonai.

Niujorke antradienį iš Uzbekijos kilęs vyras, nukreipęs pikapą į dviračio taką ir šaligatvį, užmušė aštuonis žmones, kol jo vairuojamas automobilis rėžėsi į mokyklos autobusą; šis mirtinas teroro aktu vadinamas įvykis Niujorke yra pirmas po teroro aktų 2001 metų rugsėjo 11-ąją.

Dar 11 žmonių sužalota, kai dienos šviesoje pikapas vos už kelių kvartalų nuo Rugsėjo 11-osios memorialo Žemutinio Manhatano vakarinėje dalyje traiškė žmones netoli mokyklos, kur vaikai ir tėvai susirinko švęsti Helovino.
„Tai teroro aktas ir itin bailus teroro aktas prieš nekaltus civilius, prieš žmones, kurie net negalvojo, kad juos kažkas galėtų mirtinai partrenkti“, – kalbėjo didmiesčio meras Billas de Blasio.
 
Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad kaltininkas yra 29-erių Saifula Sajipovas, kuris pernai buvo sulaikytas Misuryje dėl eismo įvykio.
 
Pranešama, kad šis Tampoje, Floridoje, gyvenantis uzbekas neseniai atvyko į Naująjį Džersį, kur išsinuomavo sunkvežimį.
 
Prezidentas Donaldas Trumpas vadino jį „sunkiai sergančiu ir pamišusiu asmeniu“.
 
Susidūręs su didžiausiu teroristiniu išpuoliu per beveik metus, kai pradėjo eiti pareigas, respublikonas prezidentas ir ginkluotųjų pajėgų vadas paskelbė nurodęs Krašto saugumo departamentui paspartinti jo „ekstremalaus patikrinimo programos“ taikymą atvykėliams iš užsienio.
 
Jungtinės Valstijos „privalo“ neleisti „Islamo valstybės“ džihadistams „grįžti ar atvykti“ į šalį po pralaimėjimų užjūryje, sakė D.Trumpas, nors Niujorko pareigūnai dar nesiejo užpuoliko su jokia konkrečia grupuote.
Pasak policijos, įtariamasis 15 val. 6 min. (21 val. 6 min. Lietuvos laiku) nukreipė išnuomotą „Home Depot“ pikapą dviračių ir pėsčiųjų taku, kuriuo nuostabią saulėtą dieną judėjo turistai ir niujorkiečiai, ir važiavo juo kol susidūrė su mokyklos autobusu, sužeisdamas du suaugusius žmones ir du vaikus.
 
Tada įtariamasis iššoko iš pikapo laikydamas du ginklus, kurie vėliau buvo nustatyti esą dažasvydžio pistoletas ir šratinis šautuvas; policininkas šovė jam į pilvą, ir tas vyras buvo areštuotas, nurodė policija.
 
Įveikti terorizmo piktžaizdę
 
Per televiziją rodytas aplamdytas pikapas, sutraiškyti dviračiai, drobulėmis apkloti ant žemės gulintys lavonai.
 
Žuvo aštuoni žmonės – šeši mirė vietoje, dar apie dviejų mirtį pranešė ligoninė. Vienuolika sužeistųjų nuvežta į ligoninę, bet jų gyvybei pavojus negresia.
 
Tarp žuvusiųjų yra penki argentiniečiai, nurodė šios šalies Užsienio reikalų ministerija. Briuselis pranešė, kad žuvo viena belgė, sužeisti dar trys belgai.
 
Europos sąjungininkai, Meksikos prezidentas pasmerkė šį išpuolį.
 
„Mes kartu nugalėsime šią terorizmo piktžaizdę“, – pareiškė Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas tviteryje parašė: „Mūsų kova už laisvę suvienija mus dar labiau“.
 
JAV žiniasklaidoje minėta, kad įtariamasis šaukęs „Allahu akbar“ (Dievas yra didis), o policijos viršininkas James O'Neillas patvirtino, kad taip tas vyras sušukęs, lipdamas iš pikapo.
 
„Pažvelgus į išpuolio motyvus, jie matomi iš įvykio sekos. Taigi, visa tai kartu su tuo šūksniu leidžia mums įvardinti tai teroro aktu“, – sakė J. O'Neillas.
 
Sužeistas teroristas buvo operuotas; tikimasi, kad jis gyvens, pranešė JAV žiniasklaidos tinklai.
 
FTB ir Niujorko policija paragino žmones pateikti bet kokios informacijos, kuri padėtų tyrimui; kol kas spėjama, kad tai buvo vieno žmogaus išpuolis.
 
Teroro aktas įvykdytas Traibekos (TriBeCa) rajone, viename ištaigingiausių šiame didmiestyje. Po išpuolio sunerimę tėvai ir vaikai buvo evakuoti iš gretimos mokyklos.
 
Šis daug aukų pareikalavęs incidentas Niujorke yra pirmas nuo gegužės 18 dienos, kai vienas JAV karinio jūrų laivyno veteranas Taimso aikštėje automobiliu rėžėsi į pėsčiuosius, užmušdamas 18-metę iš Mičigano ir sužeisdamas dar 22 žmones.
 
  

Žymos: Terorizmas, Islamo valstybė, Ataka, new york

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmonelė skambina naujajam rusui į mobilųjį telefoną:
– Tu dabar autostrada važiuoji?
– Taip, brangioji.
– Greitai stabdyk ir suk į kelkraštį! Per radiją milicija pranešė, kad kažkoks vienas beprotis važiuoja priešinga magistralės eismo juosta.
– Būtų gerai, kad tik vienas – čia jų šimtai.