Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-06-29

Tingūs graikai panikoje

  
Tingūs graikai panikoje
© Wikipedia.org
Turistų pamėgtoje Kretos saloje finansinės panikos ženklų taip pat nemažai.
Tiek vietiniai, tiek turistai puolė piltis degalus ir šluoti maisto parduotuves.

Šią savaitę Graikijoje išaušo juodasis pirmadienis: pensininkai gatvėse neslėpė ašarų, nes negavo pensijų; žmonės valandų valandas praleido eilėse prie bankomatų, kurių didžioji dalis buvo tušti. Nuo šios savaitės pradžios Graikijos aukščiausia valdžia uždarė bankus, norėdama apriboti kapitalo judėjimą ir vengdami baisių žmonių panikos padarinių.

 
O panika vis tiek kilo. Pasaulio žiniasklaida mirga pranešimais apie pasipiktinusius graikus, kurie jau nebežino, ką kaltinti dėl to, kad šalis atsidūrė tikrų tikriausioje aklavietėje. Dabar eilinis graikas per parą gali išsigryninti ne daugiau nei 60 eurų, o tai ypatingai skaudus apribojimas šaliai, kurioje atsiskaitymai grynaisiais iki šiol buvo nelyginamai populiaresni nei kortelėmis.
 
Teigiama, kad bankai uždaryti savaitei. Maždaug per tiek laiko turėtų paaiškėti tolimesnis Graikijos likimas. Valdžia pažadėjo surengti referendumą, kurio metu piliečiai galės pareikšti savo nuomonę, kuriuo keliu šaliai pasukti.
 
Iki šiol Graikija turėjo ne vieną derybų etapą su tarptautiniais kreditoriais – Tarptautiniu Valiutos Fondu (TVF), tačiau sutarimo nepasiekė.
 
Europos Sąjunga (ES) graikus ne kartą ragino įgyvendinti esmines reformas ir pradėti taupyti. Tačiau viena išlaidžiausių ir tingiausių taurų Europoje, tą daryti atsisakė. Patys graikai ilgai didžiavosi didžiausiomis pensijomis visoje (ES), o į milžiniškas skolas numodavo ranka ir dėl visko kaltino ES bei paskolas suteikusį TVF.
Pasak „Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio, kurį citavo portalas lrytas.lt, Graikijai greičiausiai vis tiek teks priimti sunkų sprendimą dėl bankroto, nes šalis ne tik nesugeba grąžinti milijardinių skolų, tačiau netgi jų administruoti. Tačiau, anot eksperto, tai nereiškia, kad ji iškrenta iš Euro zonos.
 
Tiesa, Graikijos politikai stengėsi daryti viską, kad kuo mažiau nepatogumų pajustų turistai, kurie yra viena pagrindinių šalį palaikančių finansinių arterijų jau ne vienerius metus. Tačiau vienoje didžiausių Graikijos salų – Kretoje – nerimo ženklų nemažai. Tiek vietiniai, tiek turistai puolė piltis degalus ir šluoti maisto parduotuves. Dalyje degalinių kuras baigėsi pirmadienį pirmoje dienos pusėje.
 
Nors besiilsintiems užsieniečiams pinigų išgryninimui jokių apribojimų nėra, bet poilsiautojai vieningai tvirtino, kad beveik niekur negalima atsiskaityti kortelėmis, priimami tik grynieji.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant sienos kabo plakatas: „Vartodami alkoholį jūs lėtai žudote savo vidaus organus.“ Pamatęs tą užrašą alkoholikas supyko: „Tai kad aš niekur ir neskubu!“