Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   2010-03-09

Turkiją sukrėtė žemės drebėjimas

  
Turkiją sukrėtė žemės drebėjimas

Nelaimė sudrebino rytinę Turkiją ir nusinešė mažiausiai 57 žmonių gyvybes. 6 balų žemės drebėjimo centras buvo Basyurt kaimelyje, Elazigo provincijoje. Po didžiojo smūgio sekė net 40 pakartotinių smūgių.

="line-height: 150%">Netoli drebėjimo epicentro esantis Okčularo kaimelis buvo kone visiškai suniokotas, 30 namų subyrėjo į šipulius ir nusinešė 17 žmonių gyvybes. Teigiama, jog dauguma pastatų sugriuvo dėl to, kad buvo statyti iš molinių plytų. Smarkiai nukentėjo ir keletas kaimyninių miestelių – skaičiuojama, kiek lėšų prireiks pastatų remontui.
 
Vykstant žemės drebėjimui, panikos apimti žmonės ėmė šokinėti pro langus – 50 nelaimėlių atsidūrė ligoninėje. Daugybė gyventojų, kurių namai nesugriuvo drebėjimo metu, tapo benamiais laikinai – jiems buvo uždrausta grįžti į gyvenamuosius pastatus, kol baigsis požeminių drebėjimų virtinė.
 
Vyriausybė iš karto suskubo į pagalbą šalies gyventojams, nukentėjusiems nuo drebėjimo, – jiems dalinamas maistas, antklodės, įrengtos palapinės, kuriose žmonės gelbėjasi nuo ne itin pavasariškų orų. Į nelaimės centrą atvyko ir ministro pirmininko pavaduotojas Cemilas Cicekas bei trys ministrai.
 
Ministras primininkas Recepas Tayyipas Ergodanas įsakė nedelsiant pradėti pastatų atstatomuosius darbus. Jį ypač jaudina tai, kad daugybė pastatų – rizikos zonoje. Premjeras teigė, kad nors molinių plytų namai ir yra vietinių tradicijų dalis, tačiau pastarosios nelaimės akivaizdoje tapo aišku, kad jie – labai nesaugūs. Savo ruožtu, nelaimę išgyvenę žmonės kaltę verčia vyriausybei, kuri nesugebėjo užtikrinti saugumo teritorijoje, per pastaruosius 20 metų daugybę kartų kentėjusioje nuo žemės drebėjimų.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

„Po penkiasdešimties gyvenimas tik prasideda“, – pagalvojo jis ir įsipylė 50 g.