Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-06-06

Turkijos premjeras turi savo tiesą

  
Turkijos premjeras turi savo tiesą TUrkijos Vyriausybė atsiprašė už neteisėtus policijos veiksmus.

Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas šiandien, ketvirtadienį, grįžo iš viešnagės Šiaurės Afrikoje, tačiau jo šalyje nėra taip ramu, kaip kad jis tikėjosi. Tačiau nepaisant to, jis nusiteikęs ryžtingai tęsti numatytus projektus: nedideliame parke Stambulo centre turėtų iškilti modernus prekybos centras.

Premjero įsitikinimu, už neramumus turėtų atsakomybę prisiimti grupuotės, kurios ir suorganizavo visus protestus. Mat R. T. Erdoganas netiki, kad pasikeitimams priešinasi paprasti eiliniai žmonės.
Kaip pranešė pasaulio ir Lietuvos žiniasklaida, turkai nepatenkinti musulmoniškos pakraipos vyriausybės sprendimais. Jie taip pat skundžiasi, kad šalies žiniasklaidos laisvė suvaržyta ir įvairiais būdais platina pasauliui žinias apie tai, kas vyksta Ankaroje, Stambule ir kituose miestuose.
 
Jau ilgiau nei dešimt metų valdančiam politikui Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) tai tikras iššūkis, tačiau, panašu, kad bent jau kol kas jis trauktis neketina. Policija ašarinėmis dujomis ir vandens patrankomis kelintą dieną vaiko šimtus protestuotojų, kurie nepaiso raginimų išsiskirstyti Stambule, Ankaroje ir pietiniame Chatajaus mieste, kuriame diena anksčiau vienas jaunas protestuotojas mirė nuo patirtų sužalojimų. Neramumai jau pasiekė ir Izmirą.
 
Vyriausybė atsiprašė už neteisėtus policijos veiksmus ir sužeistus protestuotojus, tačiau tai turkus tik dar labiau įaudrino. Jie susirinko Stambulo centrinėje aikštėje ir toliau reikalavo premjero atsistatydinimo, kuris šiuo metu išvykęs į keturių dienų vizitą Šiaurės Afrikoje. R.T. Erdoganas įsitikinęs, kad jam ketvirtadienį sugrįžus viskas jo šalyje jau bus gerokai aprimę.
  

Žymos: Politika, Turkija, Pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Eina rusas ir lietuvis per dykumą. Žiūri – džino lempa. Pabarškina į ją, išlenda pats džinas ir sako:
– Išpildysiu jums po norą.
Žinoma, rusas nori daug daug pinigų, o lietuvis – daug daug lašinių.
Eina rusas pilnom kišenėm pinigų, o lietuvis kemša ir kemša tuos lašinius ir siūlo rusui:
– Padarom turgų.
Rusas sutinka. Papjausto lietuvis plonom riekelėm lašinius ir laukia pirkėjų. Prieina rusas ir klausia:
– Kiek kainuoja viena riekelė?
– 6000 eurų, – atsako lietuvis.
– Taip brangiai? –nori derėtis rusas.
Lietuvis:
– Pavaikščiok po turgų, gal pigiau rasi.