Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-04-14

Ukraina: lūžio taškas ties Rusijos siena

  
Ukraina: lūžio taškas ties Rusijos siena Ukrainos rusai nusiteikę masinėms šaudynėms.

Prorusiškiems Ukrainos Rytuose siaučiantiems separatistams duotas laikas sudėti ginklus, baigėsi. Tačiau kol kas visi iš Kijevo skriejantys valdžios perspėjimai dėl teroristinės operacijos nieko neįbaugino. Slaviansko mieste siautėjantys kovotojai save vadina „Donecko Liaudies Respublikos“ nariais. Jie šią savaitę paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pagalbos.

 „Kreipiamės į jus su prašymu palaikyti mus kovoje už Tėvynę. Prašome padėti apginti mūsų šeimas, vaikus ir senukus. Prašome jus asmeniškai atkreipti dėmesį į susidariusią padėtį“, – sakė minėtos partijos atstovas. Jis taip pat pabrėžė, kad miesto merė Nelli Štepai paliko miestą, todėl žmonės rinks naują merą. Rinkimai vyks pagrindinėje miesto aikštėje, į kurią kviečiami visi miesto gyventojai.
Kaip pranešė Lietuvos ir užsienio portalai, netoli Donecko miesto esančiame Slavianske jau pastebėti „žali žmogeliukai“, kurie vaidino svarbų vaidmenį atplėšiant Krymą nuo Ukrainos. Karine uniforma be jokių skiriamųjų ženklų vilkintys kariai prisistatė esantys ukrainiečiai ir tvirtino, kasd atvyko į miestą užtikrinti „šviesios žmonių ateities“.
 
Laukiama, kokių veiksmų imsis Ukrainos armija ir specialiosios pajėgos, kuriomis grasino aukščiausi šalies vadovai. Tačiau antiteroristinė operacija bent jau Slavianske, kuris yra prie pat Rusijos sienos, kol kas neprasidėjo. Separatistai laukia šturmo ir pažadėjo be kovos nepasiduoti, o surengti masines šaudynes.
 
„Tiesa“ primena, kad Ukrainos Rytuose įvykiai rutuliojasi žaibišku greičiu. Luganske, Charkove, Donecke separatistai skelbia atsiskyrimą nuo Ukrainos, šaukiasi Rusijos armijos. Minėtuose ir kituose Rytų Ukrainos miestuose ginkluoti vyrai užiminėja valstybines įstaigas ir kitus svarbius objektus. Ir tik keliuose iš jų Ukrainos specialiosios pajėgos sugebėjo išvaduoti užimtus pastatus iš agresyviai nusiteikusių civilių.
 
Reportažą apie karštus įvykius Ukrainoje žiūrėkite čia:
 

  

Žymos: Rusija, Ukraina, Karas,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi draugės:
– Tavo jaunikis labai nekultūringas. Kol tu su juo kalbėjaisi, jis nusižiovavo 15 kartų.
– Jis nežiovavo, o bandė man atsakyti.