Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2013-12-11

Ukraina: milicijos jėga prieš taikius protestuotojus (atnaujinta)

  
Ukraina: milicijos jėga prieš taikius protestuotojus (atnaujinta) Maidano aikštėjė pakaitomis budi tūkstančiai proeuropietiškai nusiteikusių žmonių.

Proeuropietiškai nusiteikę ukrainiečiai bando atsilaikyti prieš specialiąsias pajėgas. Taikius protestuotojus, kurie dvi savaites protestuotoja prieš valdžios norą susisaistyti dar tampresniais saitais su Rusija, puola „Berkut“ riaušių malšinimo padalinys. Susirėmimai nuo ankstyvo trečiadienio ryto vyksta nuolat.

 Šią savaitę įtampa Kijevo Maidano aikštėje pasiekė piką ir specialiųjų pajėgų puolimo buvo laukiama bet kada. Mat terminas, kai protestuotojai turėjo išsiskirstyti, išardyti barikadas, o opozicijos lyderiai atlaisvinti užimtus pastatus, baigėsi antradienį. Tądien „Berkut“ nepuolė. Manyta, kad jėgos scenarijus buvo atšauktas, nes į šalį atvyko aukščiausi Europos Sąjungos (ES) vadovai, taip pat buvo organizuotas dabartinio prezidento Viktoro Janukovyčiausir jo pirmtakų LeonidoKravčiuko, Leonido Kučmos ir Viktoro Juščenkos susitikimas. Jame šalies vadovas dar kartą paragintas nenaudoti jėgos prieš taikius protestuotojus ir sėsti su opozicija prie derybų stalo. Prezidentas V. Janukovyčius pažadėjo tai padaryti, bet duoto žodžio nesilaikė.
Jau kitos dienos paryčiais „Berkut“ puolė. Trečiadienį susirėmimai vyko labai aktyviai, nes milicijos būriai ne tik vijo protestuotojus iš Maidano aikštės, bet ir bandė „atsikovoti“ savivaldybė, Rotušę. Jų puolimą pildami vandenį atrėmėm opozicijos atstovai.
 
„Tiesa“ primena, kad tūkstančiai ukrainiečių protestus pradėjo po to, kai šalies valdžia atsisakė pasirašyti sutartis su Europos Sąjunga. Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius pareiškė, kad ukrainiečiams būtų naudingiausi prisijungti prie Rusijos siūlomos Muitų sąjungos, kuri kuriama kaip alternatyva ES.
 
 
  

Žymos: Ukraina, Protestas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikeli ryte ir matai užrašą: „nuo rytojaus pradedu sportuoti“. Ir galvoji „kaip gerai, kad

rytoj, o ne šiandien“.