Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-04-07

Ukrainoje – nauja Donecko respublika (atnaujinta)

  
Ukrainoje – nauja Donecko respublika (atnaujinta) Ukrainos Donecko sritis prašo Rusijos įvesti kariuomenę.

Ukrainoje susikūrė nauja Donecko respublika. Apie tai oficialiai paskelbė šio Ukrainos miesto rusakalbiai, kurie taip pat paprašė įvesti Rusijos kariuomenę. Neilgai trukus buvo priimtas kitas greitai suformuotos “tautos tarybos” sprendimas – naujoji respublika turi įeiti į Rusijos sudėtį.

 Doneckas jau laukia rusų karinių dalinių, kuriepagal Krymo tradiciją vadinami “taikdariais”. Panašius planus separatistai rezga ir kituose dvejuose miestuose: Charkove ir Luganske. Neramumai Ukrainos Rytuose tęsiasi jau kelias dienas. Žmonės renkasi minėtų miestų centrinėse aikštėse ir skanduoja „Rusija“. Tačiau to nereiktų suprasti tiesiogiai – Krymo scenarijus jiems neatrodo patrauklus.
Rusakalbiais save vadinantys Ukrainos gyventojai nori gyventi „taikoje su Rusija ir Baltarusija“, nes jie laiko save slavais ir savo gyvenimą sieja labiau su Rusija nei su Vakarais. Tačiau kalbintieji žurnalistams sakė, kad jie nenori būti atskirti nuo Ukrainos. Jų tikslas iškovoti daugiau laisvių regionams.
 
Kol kas Rusijos oficialaus atsako kvietimą apginti Donecką ir kitus Ukrainos Rytuose esančius miestus nuo fašistų nėra, tačiau Ukraina nuolaidžiauti, kaip tai darė su Krymu, neketina. „Ukrainos priešai stengiasi pakartoti Krymo scenarijų, tačiau mes to padaryti neleisime. Įkurtas Antikrizinis štabas. O prieš visus tuos, kurie griebėsi ginklų, bus imtasi antiteroristinių priemonių. Sustiprinta mūsų šalies rytinės sienos apsauga“, - kalbėjo Ukrainos vadovas, kurį cituoja užsienio žiniasklaida ir portalas delfi.lt.
Antiteroristinės operacijos mažesniais ar didesniais masteliais vyko jau visuose neramumų apimtuose miestuose. Į juos buvo nusiųsti ne vietinės milicijos, bet specialūs daliniai, kurie neturėtų sąsajų su konkrečiu regionu.
 
Neramumai prasidėjo šios savaitės pradžioje vykusių mitingų metu. Aktyvistai užėmė Donecko administracijos pastatą, suformavo savo valdžią ir priėmė sprendimą dėl Donecko atsiskyrimo nuo Ukrainos.
 
Europos Sąjunga (ES) ir NATO tradiciškai reiškia susirūpinimą, nes tikimybė, kad Rusija įsiverš į Ukrainą ne tik išlieka, bet ir labai smarkiai padidėja. JAV karinės žvalgybos duomenimis, Rusija sutelkusi dideles pajėgas ir pasiruošusi plataus masto įsiveržimui į Ukrainą. Tiesa, rusų politikai tokias kalbas neigia ir jau garsiai kalba apie savo tarptautinius įsipareigijomus. Galima būtų patikėti, kad šį karttą jie pasitenkins tik Krymu.
 
  

Žymos: Rusija, Ukraina, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Chemijos mokytoja Jonukui:
– Nagi prisipažink, kas už tave išsprendė uždavinius: tėtė ar mama?
– Garbės žodis, nežinau. Aš vakar anksti atsiguliau...