Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-04-30

Ukrainoje situacija nebevaldoma

  
Ukrainoje situacija nebevaldoma Šalies Rytuose valdžia ir kontrolė perėjo į separatistų rankas.

Ukrainoje paskelbta „visiška karinė padėtis“. Neramumai šalies Rytuose jau rado atgarsį ir Kijeve, kuriame iki šiol, išsiskirsčius didžiajai daliai EuroMaidano kovotų, buvo gana ramu. Laikinasis šalies prezidentas OleksandrasTurčynivas pripažino, jogDonecko mieste ir apskrityje bei Luhanske situacija labai pavojinga.

 „Donecko mieste šiandien valdžia situacijos nekontroliuoja, taip pat kaip ir dalyje Donecko srities teritorijos“, – unian.net cituoja O. Turčynovą.
Šiuose miestuose prorusiškai nusiteikę separatistai valdo didžiąją dalį valstybinių įstaigų, yra užgrobę ir milicijos pastatus bei kariškių bazes. Juose aidi šūviai, kiekvieną dieną žiniasklaidą pasiekia pranešimai apie naujas aukas.
 
„Ypač sudėtinga situacija Donecko srityje. Slovjansko miestas užgrobtas grupuočių, kurias visiškai kontroliuoja Rusijos Federacija– tai teroristinės ir diversinės grupuotės“, - sakė laikinasis šalies vadovas ir priminė šių teroristų įvykdytų nužudymų ir kankinimų faktus, pranešė portalas delfi.lt.
 
Nors Ukrainos kariuomenės daliniai tiek Luhansek, tiek Donecke bando priešintis separatistams, tačiau pergalėmis jie nelabai gali pasigirti. Negana to, kad sukilėliai dažnai atrodo geriau organizuoti, nuolat atsiranda nemažai kariškių, kurie sudeda ginklus ir pereina į priešininkų pusę.
 
Kol kas Rusija ginasi nuo bet kokių kaltinimų, kad kursto separatistus Ukrainoje ir šalyje veikia jos specialiosios pajėgos. O tokie kaltinimai nuolat skrieja tiek iš ukrainiečių, tiek iš JAV ir Europos Sąjungos valstybių. Situacija tarp Rusijos ir JAV bei ES aštrėja kiekvieną dieną: nauji pranešimai apie ekonomines sankcijas, tarptautinių sutarčių nutraukimas ir kitos panašios sankcijos, kurios iki šiol Rusijos, atrodo, visiškai neišgąsdino.
 
  

Žymos: Ukraina, Karas, Rusija,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biblioteka sugalvojo, kad, jei kuris skaitytojas pames knygą, jis bus nubaustas taip pat, kaip pagrindinis tos knygos veikėjas. Kažkodėl po to moterys labai dažnai pameta knygą ,,50 pilkų atspalvių“...