Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-09-08

Ukrainoje – trapių karo paliaubų nuotaikos

  
Ukrainoje – trapių karo paliaubų nuotaikos Ukrainoje – trapi taika su pertraukomis.

Ukrainos, Europos Sąjungos (ES), Baltarusijos ir kitų šalių aukščiausi politikai ir diplomatai sėdo prie derybų stalo, kad rytų Ukrainoje įsivyrautų taika. Prie to paties stalo komfortiškai buvo įsitaisę ir separatistai, kurie turėjo savų reikalavimų – jie neatsisakė planų atsiskirti nuo Ukrainos ir paskelbti autonominių respublikų.

 Po ilgų ir sunkių derybų praėjusios savaitės pabaigoje Ukrainoje įsivyravo trapi taika. Tiesa, su kruvinomis pertraukomis. Jau šeštadienį, kaip pranešė žiniasklaida, Mariupolyje separatistai atakavo vyriausybinių pajėgų bazę. Per šį susišaudymą žuvo moteris. Keturi vyrai buvo sužeisti. Nei viena pusė atsakomybės už nutrauktas paliaubas neprisiėmė ir dėl įvairių pažeidimų nuolat kaltina viena kita.
Nepaisant taikos nuotaikų, ES ištesėjo savo pažadą ir šią savaitę paskelbė griežtinanti liepą įvestas sankcijas Rusijai. Kol kas tikslus jų sąrašas nėra pateiktas, tačiau manoma, kad greičiausiai bus išplėstas sąrašas asmenų, kuriems taikomi kelionių suvaržymai ir kurių turtas įšaldomas, taip pat bus apribota Rusijos naftos ir gynybos kompanijų prieiga prie kapitalo rinkų.
 
Rusija pagrasino reaguoti į šiuos suvaržymus atitinkamai ir neatmetė galimybės įvesti apribojimus skrydžiams Rusijos oro erdvėje. Pasak ekonomistų, tokie apribojimai smarkiai išbrangintų skrydžius, tačiau Rusijos kompanijai „Aeroflot“ tai kainuotų ypatingai brangiai, nes ji per metus už tai, kad Rusijos oro erdvėje skraido ES lėktuvai, gauna milijonus dolerių pajamų.
 
  

Žymos: Ukraina, Karas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tam, kad naujo Radži albumo žmonės neišmestų vos jį perklausę, rinkodaros specialistai ant jo užlipdė autobusų grafikus ir 2013 metų kalendorių. O tam, kad padidinti pardavimus, jį įrašė į CD-RW diskus.
*****