Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-07-14

Už pagalbą gaudant ypatingą nusikaltėlį – milijonai dolerių

  
Už pagalbą gaudant ypatingą nusikaltėlį – milijonai dolerių
© Flickr.com
Narkotikų baronas pravarde El Chapo iš kalėjimo paspruko kruopščiai įrengtu tuneliu.
Įtakingas nusikaltėlis pabėgo praėjusį savaitgalį iš ypatingai griežtai saugomo kalėjimo Meksikoje.

Pasaulį apskriejo žinia apie neregėto dydžio premiją. Net 3,8 milijonai JAV dolerių arba 3,44 mln. eurų pažadėta žmogui, kuris padės surasti Meksikoje iš kalėjimo pabėgusį narkotikų baroną Joaquino Guzmaną, kuris dar vadinamas El Chapo.

Šis įtakingas nusikaltėlis pabėgo praėjusį savaitgalį iš ypatingai griežtai saugomo kalėjimo Meksikoje. Pareigūnai iš karto po pabėgimo pradėjo itin plataus masto operaciją, per kurią buvo uždaryti keliai ir oro uostai, tačiau iki šiol žinių apie nusikaltėlį nėra.
Ilgai medžiotas narkotikų mafijos vadas už grotų patupdytas buvo jau antrą kartą, o pastarasis jo suėmimas pernai laikytas Meksikos prezidento Enrique Penos Nietos didžiausiu laimėjimu.
 
Manoma, kad pabėgimas turės itin skaudžių pasekmių tiek politikui, tiek jo komandai. Mat El Chapo buvo gaudomas ilgą laiką, o jo žiaurumas ir įtaka nusikaltėlių pasaulyje buvo apipinta ir baisiomis tikromis istorijomis, ir šimtais legendų.
 
Jo pabėgimas iš griežčiausiai saugomo kalėjimo vertas taip pat atskiros istorijos. Praėjusį šeštadienį nusikaltėlis pabėgo per tunelį, į kurį vedanti anga buvo rasta jo kameros dušo vietoje. Ta landa vedė į puikiai įrengtą 1,5 km ilgio tunelį, kuriame buvo apšvietimas ir netgi ventiliacija.
 
Tame pačiame tunelyje taip pat buvo nutiesti bėgiai, kuriais, kaip manoma, buvo stumiami žemių prikrauti vagonėliai, o vėliau tie patys bėgiai buvo perdirbti, kad jais galėtų važiuoti motociklas. Juo greičiausiai iš kalėjimo kameros ir paspruko nusikaltėlių vadeiva. Jis tokiu būdu galėjo greitai pravažiuoti tuneliu, kuris baigėsi netoli kalėjimo esančiame apleistame name.
Pareigūnų tvirtinimu Meksikos baronas dirigavo ne tik milžiniškam prekybos narkotikais tinklui savo gimtinėje, bet ir visame pasaulyje, o nemaža dalis jo nelegalių pajamų buvo uždirbama Jungtinėse Amerikos Valstijose.
 
Šios ne kartą reikalavo išduoti Meksikos piliečius, kurie prekiavo narkotikais ne tik savo šalyje, bet ir JAV, tačiau meksikiečiai visuomet atkirsdavo, kad su savais nusikaltėliais jie puikiai gali susitvarkyti ir patys savo namuose.
 
 
 
  

Žymos: JAV, Narkotikai, Kalėjimas, Meksika, nusikaltėlis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Einu į parduotuvę, gal tau paimti ko nors skanaus? – klausia žmona.
– Žinoma, paimk, tik atsargiai – gatvėje slidu, grįždama nesudaužyk butelio.