Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-08-26

Vakarai ruošiasi Sirijos atakai

  
Vakarai ruošiasi Sirijos atakai Sirijos prezidentas Basharas al Assadas tvirtino, kad vakarų politikų kaltinimai yra visiška nesąmon

Galingiausios Vakarų Europos šalys ir JAV svarsto, kaip reaguoti į galimus nusikaltimus žmogiškumui Sirijoje. Įvairių valstybių vadovai sukruto išgirdę apie galimas cheminių dujų atakas, per kurias žuvo tūkstančiai žmonių. Daugiausiai tarp jų – moterų ir vaikų.

Panašu, kad pasirinktas bus invazijos scenarijus, kuris šiuo metu NATO sąjungininkėms atrodo tinkamiausias. Tiesa, dar reiktų sulaukti Jungtinių Tautų (JT) pritarimo, tačiau Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės bei JAV vadovai jau rimtai svarsto imtis karinių veiksmų, pranešė „The Telegraph“.
Kaip skelbta, Jungtinės Karalystės karališkojo laivyno laivai jau pasirengę raketinėms atakoms, kurios būtų vykdomos kartu su JAV pajėgomis. Šiuo metu jau baigimas sudarinėti ir potencialių taikinių sąrašas. Prognozuojama, kad kariniai veiksmai Sirijoje gali prasidėti kitą savaitę.
 
Tačiau kol kas pasaulio galingieji dar laukia, kokias žinias atsiųs JT inspektoriai, kurie prieš kelias dienas buvo nusiųsti į nelaimės vietą, kad patvirtintų arba paneigtų cheminės atakos panaudojimą. Tačiau abejojančių liekas vis mažiau, be to manoma, kad visi įrodymai galėjo jau būti sunaikinti, nes nuo atakos praėjo daugiau nei savaitė.
 
Britų Vyriausybės atstovas sakė, kad jam ir kolegoms visiškai aišku, kad šį nusikaltimą įvykdė Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgos, o įrodymų jau užtenka, liudininkų parodymų taip pat.
Sirijos prezidentas ginasi ir tvirtina, kad Vakarų šalių įtarimai ir kaltinimai naudojus cheminius ginklus yra „įžeidimas sveikam protui... Tai nesąmonės.“ „Jungtinėms Valstijoms gresia nesėkmė (jeigu jos atakuos Siriją) – kaip ir visuose ankstesniuose jų pradėtuose karuose, pradedant Vietnamu, baigiant mūsų dienomis“, – pridūrė jis.
 
  

Žymos: Karas, Sirija, Konfliktas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kad žodžiai nesiskirtų nuo darbų, reikia tylėti ir nieko nedaryti.