Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   BBC   |   2013-10-23

Vatikanas supyko ant „vyskupo puošeivos“

  
Vatikanas supyko ant „vyskupo puošeivos“ Popiežius Pranciškus yra paskelbęs kampaniją už „neturtingą Bažnyčią neturtingiesiems“.

Bažnyčios hierarchai bando valytis aukštų dvasininkų suteptą mundurą. Vatikanas nuo pareigų nušalino aukštas pareigas užimantį Vokietijos katalikų vyskupą, kuris pagarsėjo kaip didelis išlaidūnas. Jis jau gavo „vyskupo puošeivos“ pravardę, pranešė BBC.

 53-ejų dvasininkas ilgai slėpė savo išlaidas, tačiau galų gale išaiškėjo, kad jis ne tik važinėjo prabangiais senoviniais automobiliais, į Indiją paguosti skurstančių skrido pirmąją klase, bet ir turėjo ypatinga prabanga tviskančią rezidenciją. Šios įrengimas atsiėjo 31 mln. eurų.
Žiniasklaida negailėdama beria ir kitas prabangos detales, kurios nuolat supo vyskupą. Jo privatūs apartamentai naujame vyskupijos pastate Vokietijoje kainavo apie 2,9 mln. eurų. Juose vyskupas su savo svečiais ar vienas galėjo ištaigingai pietauti net 63 kvadratinių metrų valgomajame, o nuovargį nusiplauti prabangioje 15 tūkst. eurų kainavusioje vonioje!
 
Reikia paminėti, kad visi šie pinigai nėra asmeninės Vyskupo lėšos. Tai vyskupijai skirtos lėšos iš Vokietijoje renkamo bažnyčios mokesčio.
 
Kaip teigiama išplatintoje oficialiame Vatikano pranešime, vyskupas buvo nuolat informuojamas apie vykdomą tyrimą, o šiam pasibaigus ir gavus išvadas, buvo nuspręsta per kiek laiko jis turi palikti postą. Kol kas ji nušalintas bus laikinai, o artimiausiu metu turėtų paaiškėti ir tolimesnis dvasininko likimas.
Tiesa, išlaidūnas dar bandė taisyti padėti: į Romą susitikti su viršenybėmis jis atskrido pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ lėktuvu, tačiau tai padėties jau nepakeitė.
 
Nekukliu savo gyvenimo būdu išgarsėjęs dvasininkas užsitraukė didelę popiežiaus Pranciškaus rūstybę, kuris yra paskelbęs kampaniją už „neturtingą Bažnyčią neturtingiesiems“.
  

Žymos: Finansai, Vatikanas, Popiežius

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas įkrito į balą. Mama barasi:
– Kaip tu galėjai, kodėl tu toks išsiblaškęs! Ir dar vilkėdamas naują kostiumą!
– Mamyte, taip greitai viskas įvyko, kad aš nespėjau jo nusivilkti!