Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Eglė Makuškaitė   |   2010-06-24

Vėl užsuks kranelius?

  
Vėl užsuks kranelius?
© Pancho

Rusija dar kartą pademonstravo, kad žino, kaip gauti tai, kas jai priklauso. Niekaip nesutariant su Baltarusija dėl skolų išmokėjimo datos ir tvarkos, buvo sumažintas dujų tiekimas į Baltarusiją. Pastaroji pažadėjo skolų klausimą išspręsti per dvi savaites.


Vicepremjeras Vladimiras Semaška pranešė, kad Baltarusija pasiskolins beveik 135 milijonus svarų sterlingų, kurių reikalauja dujų monopolistas „Gazprom“. Jis pridūrė, jog Rusija taip pat skolinga Baltarusijai už tai, kad dujos keliauja per šalies teritoriją.
Baltarusija sutiko įvykdyti sąlygas tik po to, kai Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įsakė „Gazprom“ dujų tiekimą į Baltarusiją sumažinti 15 proc. Maža to, buvo pagrasinta, kad tiekimas bus mažinamas kasdien, kol liks tik 25 proc. buvusio kiekio, jei bus atsisakyta mokėti skolas, kurios susikaupė, kai šalis nesutiko su dujų kainų didinimu. Baltarusijos teigimu, didesnės dujų kainos pažeidžia dvišalį susitarimą, kuris tarp Rusijos ir Baltarusijos įsigalios jau kitą mėnesį.
 
Nesutarimas gali turėti neigiamos įtakos ir visai Europai, nes beveik penktadalis Rusijos dujų į Europą patenka per Baltarusiją. Bijoma, kad pasikartos 2009 m. scenarijus, kai dėl nesutarimo tarp Rusijos ir Ukrainos viduržiemį be dujų liko milijonai Europos gyventojų.
Baltarusija iš pradžių pasiūlė skolas išmokėti atiduodama įvairius įrenginius, aparatūrą bei kitokius produktus. Bet Medvedevas su tokiu pasiūlymu nesutiko ir pareiškė, kad mokėjimai gali būti atlikti tik tarptautine valiuta, ir „Gazprom“ negali priimti skolų išmokėjimo „pyragais, sviestu ar sūriu“.
 
Baltarusijos vadovas Lukašenka pripažino, kad šalis turi problemų, jai sunku išmokėti tokią didelę sumą valiuta, tačiau žada su tuo susidoroti.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.