Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk.   |   2016-10-03

Vengrai balsavo: 95 proc. pasisakė prieš pabėgėlius

  
Vengrai balsavo: 95 proc. pasisakė prieš pabėgėlius Vengrija tapo pirmąja šalimi, pasipriešinusia oficialiai ES politikai pabėgėlių klausimu.
Didžiuojamės, kad tapome pirmoji ES narė, kuri neišsigando išsakyti savo poziciją. Deja, kol kas tokie esame tik vieni.

Europos Sąjungos narės Vengrijos piliečiai nacionaliniame referendume išsakė nuomonę dėl Europos Sąjungos (ES) šalims narėms skiriamų pabėgėlių kvotų.

95 proc. šalies gyventojų vieningai balsavo „prieš” pabėgėlių priėmimą į šalį.
Pasak Vengrijos premjero Viktoro Orbano, referendumo rezultatas – tai žmonių noras apginti šalies suveneritetą ir nepriklausomybę.
 
Pasak Vengrijos kovos su terorizmu pareigūnų, dėl šalies trateginės padėties, Vengrija tapo teroristų vartais į Europą. Apsimetė pabėgėliais teroristai atvyksta į Vengrija, o iš čia toliau planuoja teroristinius veiksmus visoje Europoje, - skelbė Telegraph.co.uk.
 
Tiesa, toks referendumo rezultatas prieštarauja ES teisei ir bent kol kas laikomas negaliojančiu.
 
Nors pagal ES kvotas 9,8 mln. populiacijos Vengrijai tektų tik 1924 migrantai, politikos ekspertų teigimu, šis referendumas gali tapti istoriniu įvykiu ir pakeisti ES politiką pabėgėlių kvotų klausimu.
„Didžiuojamės, kad tapome pirmoji ES narė, kuri neišsigando išsakyti savo poziciją. Deja, kol kas tokie esame tik vieni”, - sakė ministras pirmininkas.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, pabėgėliai, Vengrija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kokia didžiausia bausmė gresia už dvipatystę? Dvi uošvės!