Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Delfi.lt, BNS, straitstimes.com   |   2019-06-26

Vienu pavojingiausiu pasaulyje laikomas ugnikalnis išsiveržė

  
Vienu pavojingiausiu pasaulyje laikomas ugnikalnis išsiveržė
© facebook nuotrauka

Papua Naujojoje Gvinėjoje esantis Ulavuno ugnikalnis, laikomas vienu pavojingiausių pasaulyje, trečiadienį pradėjo spjaudytis pelenais, užtemdydamas padangę ir priversdamas pareigūnus paskelbti perspėjimą dėl galimo išsiveržimo.

Atokiame Bismarko salyne esantis Ulavunas yra tarp 16 vadinamųjų Dešimtmečio ugnikalnių, kuriuos norima studijuoti dėl jų keliamo didelių išsiveržimų pavojaus.
„Vulkaninis Ulavuno kalno aktyvumas prasidėjo šį rytą 7 val., po nežymaus dundėjimo ir nedidelio išmetimo“, – naujienų agentūrai AFP sakė Vakarų Naujosios Britanijos provincijos nelaimių valdymo biuro pareigūnas Leo Porikura.
 
Liudininkai pranešė, kad pelenai kyla aukštai į dangų, kur jų debesis nusidriekė kelis kilometrus.
 
„Dangus pajuodo“, – sakė netoliese esančios palmių plantacijos „Mavo Estates“ vadybininkas Kingsly Quou. Jis pridūrė, kad kalno papėdėje esančių kaimų gyventojai jau evakuoti. Prie Ulavuno gyvena tūkstančiai žmonių, nors šis ugnikalnis yra vienas aktyviausių šalyje.
 
Niugini Helicopters pilotas, tyręs situaciją, pranešė patęs lavos spjūvį, pakilųsį į dangų kartu su pelenais, kuriuos jau nuo ankstyvaus ryto spjaudė ugnikalnis.
Dar vienas liudininkas tvirtino, kad šlaitais tekanti lavos upė jau užpylė ir salos šiaurinėje dalyje esantį pagrindinį greitkelį. 
 
 
 
 
  

Žymos: katastrofa, ugnikalnis, ugnikalnio išsiveržimas, Mount Ulawun

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi vyras traukinyje. Staiga įsiveržia plėšikas ir sako:
-Atiduok pinigus!
-Neturiu.
-Tai ko drebi?
-Galvojau, kad bilietų tikrinti atėjo.