Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2017-11-11

Vietname įvyko istorinis susitikimas

  
Vietname įvyko istorinis susitikimas
© bns.lt
Nors susitikimas įvyko, kad nuo to įsivyraus taika – nepanašu.
Mes sakome – girdėjome, kad prezidentas Trumpas nori susitikti su prezidentu Putinu, taip sakė pats prezidentas Trumpas.

Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas per Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimo iškilmingus pietus trumpai vienas kitam paspaudė ranką, po kelias dienas sklandžiusių spėlionių ar šie du lyderiai susitiks.

Kol kas dar nėra aišku, ar savo vizito į Vietnamą metu abu vadovai planuoja susitikti rimtesnėms kalboms, nes pastarosiomis dienomis iš Kremliaus ir Baltųjų rūmų sklinda mišrūs pranešimai.
Maskvos ir Vašingtono santykiai suprastėjo, kai JAV vykdomas tyrimas, įtarus buvusius D. Trumpo prezidento rinkimų kampanijos narius, kad jie slapta susitikinėjo su Kremliui ištikimais pareigūnais, bet tokius kaltinimus Rusija neigia.
 
D. Trumpas anksčiau užsiminė, kad lankydamasis Vietname tikisi susitikti ir pasikalbėti su Rusijos prezidentu, siekdamas paramos iš Maskvos jo veiksmams užkirsti kelią Šiaurės Korėjos branduolinėms ambicijoms.
 
Abu lyderiai dalyvauja APEC susitikime, kuris vyksta Vietnamo mieste Danange.
 
Per iškilmingus pietus, D. Trumpas ir V. Putinas paspaudė vienas kitam ranką ir trumpai papozavo nuotraukai su regioniniais vadovais, vilkinčiais plačiais marškinėliais, APEC rengėjų Vietname specialiai užsakytais šiam susirinkimui.
 
Kiek anksčiau dėl mišrių pranešimų nebuvo aišku ar abu politikai išvis susitiks akis į akį.
 
Anksčiau šią dieną Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders atmetė dvišalio susitikimo galimybę, „dėl jo planavimo nesklandumų“; tuo tarpu Kremlius vis dar tikėjo, kad jis įvyks.
Vėliau dar paklaustas Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas išsisuko nuo atsakymo.
„Kodėl jūs manęs klausiate? Mes sakome – girdėjome, kad prezidentas Trumpas nori susitikti su prezidentu Putinu, taip sakė pats prezidentas Trumpas“, – atrėžė S. Lavrovas.
 
„Ką likusieji jo valdininkėliai sako, aš nežinau, negaliu už tai atsakyti“, – pridūrė jis.
Ir Maskva, ir D. Trumpas anksčiau manė, kad derybos galėtų įvykti.
 
Sekmadienį D. Trumpo administracija sakė „tikėtina, kad mes susitiksime su Putinu“ aptarti Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų.
 
D. Trumpo santykiai su Maskva neduoda ramybės per pirmuosius jo prezidentavimo metus.
 
Buvusiam jo rinkimų kampanijos vadovui Paului Manafortui (Polui Manafortui) ir dar vienam buvusiam jo padėjėjui skirtas namų areštas, kai specialusis prokuroras Robertas Muelleris (Robertas Miuleris) tiria bylą dėl kaltinimų, kad į kampaniją kišosi Rusija.
 
Tuo tarpu Rusija neigia kišusis į JAV prezidento rinkimus, kuriuos laimėjo D.Trumpas, ir tvirtina, kad nėra jokių to kišimosi įrodymų.
 
Abu prezidentai šiemet liepą pasinaudojo proga pasikalbėti per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) vadovų susitikimą Hamburge.
 
 
 
  

Žymos: JAV, Rusija, Susitikimas, Trumpas, Putikas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi kaimynės:
– Ką gi jūs darote, kad jūsų rankos tokios išpuoselėtos?
– Nieko.