Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2011-07-06

Vokietija sulaukė specialistų, o ne pigios darbo jėgos

  
Vokietija sulaukė specialistų, o ne pigios darbo jėgos Vokietijai labiausiai trūksta inžinierių.

Kylantis Vokietijos ūkis masina profesionalus iš Ispanijos ir Lenkijos, o nekvalifikuota darbo jėga iš Rytų Europos didžiausią Europos Sąjungos ekonomiką aplenkia. Pietų Europoje pastaruoju metu itin padaugėjo norinčiųjų mokytis vokiečių kalbos, praneša laikraštis „Westdeutsche Allgemeine Zeitung“ (WAZ).

„Daug ispanų inžinierių nori išmokti kalbą, nes Vokietijoje mato galimybių dirbti ir užsidirbti“, – vokiečių leidiniui sakė įdarbinimo agentūros „Manpower Germany“ vadovė Vera Casalan. Pernai vokiečių kalbos kursuose Goethe institutuose mokėsi 35 tūkst. ispanų.
Šiemet besimokančiųjų yra dar daugiau. Daugelis ispanų ir lenkų į Vokietiją atvyksta dirbti aukštos kvalifikacijos darbų. Vokietijai šiuo metu trūksta dešimčių tūkstančių inžinierių, todėl prognozuojama, kad atvykėlių srautas nemažės. Tačiau Vokietija nesulaukė žadėto nekvalifikuotos darbo jėgos antplūdžio iš Rytų Europos.
 
Gegužę atvėrę savo darbą rinką daugeliui naujųjų ES narių piliečių vokiečiai tikėjosi daug didesnių imigracijos srautų. Nekvalifikuotus darbininkus atbaido reikalavimas mokėti vokiečių kalbą pretenduojant net ir į žemiausias pozicijas, o ispanus į šiaurę veja sunki jų šalies ekonominė padėtis. Ispanijoje nedarbas svyruoja apie 20 proc.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona sutinka vyrą, grįžusį iš darbo:

– Na, pagaliau!

– Kas pagaliau? Negi aš pavėlavau?

– Ne, pagaliau nuo tavęs kvepia padoriais moteriškais kvepalais!

*******