Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-05-26

Vokietijos bažnyčia ėmė slėpti pabėgėlius

  
Vokietijos bažnyčia ėmė slėpti pabėgėlius
© Flickr.com
Baimindamiesi galimos deportacijos, pabėgėlius ėmėsi globoti Tutzingo bažnyčios dvasininkai.
Apie tai, kad bažnyčiai leidžiama arba draudžiama suteikti prieglobstį Vokietijos įstatymuos nekalbama.

Katalikų bažnyčia Bavarijos žemėje (Vokietijoje) nusprendė savaip padėti pabėgėliams iš Sirijos, kuriuos oficiali šalies valdžia galbūt deportuotų.

Tutzingo bažnyčia netoli Miuncheno priglaudė kelis pabėgėlius iš Sirijos, kuriuos ISIS teroristai jų gimtinėje persekiojo dėl sumetimų. Kraštutinių pažiūrų ISIS musulmonai įsitikinę, kad jazidų tikėjimo atstovus reikia sunaikinti. Dabar šiems prieglobstį suteikė bažnyčia.
Du jauni vyrai, 21-erių Nasser Abdal ir 24-erių Suud Yazdin Arab kiekvieną dieną stengiasi prasiblaškyti dirbdami įvairius darbus bažnyčioje, rūšiuodami labdarai surinktus daiktus, tačiau, kaip portalui thelocal.de, teigė jauni vyrai su kiekviena diena darosi vis sunkiau, nes per kelis mėnesius jie neiškėlė kojos iš bažnyčios teritorijos.
 
Ar teisėtai priglaudė pabėgėlius bažnyčia? – šis klausimas po paviešinto fakto iškilo tiek dvasininkams, tiek politikams, tiek teisininkams.
 
Apie tai, kad bažnyčiai leidžiama arba draudžiama suteikti prieglobstį Vokietijos įstatymuos nekalbama. Taigi bažnyčios priglausti pabėgėliai atsidūrė taip vadinamojo „pilkojoje zonoje“, kai įstatymas jų negina, bet negali ir nubausti.
 
Kol kas neaišku, kokių veiksmų imsis valdžia.
Tutzingo bažnyčioje tarnaujantis kunigas Peter Brummer teigė, jog jis nedraudžia valdžios atstovams apsilankyti savo valdose ir susipažinti su imigrantais. Jis taip pat pabrėžė, kad jie priglaudė tik tuos atvykėlius, kurie turi visus šansus gauti prieglobstį Vokietijoje ir tik dėl skubotų valdininikų sprendimų jie galėtų būti deportuoti.
 
 
  

Žymos: Vokietija, pabėgėliai, Bavarija, deportacija , dvasininkai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Močiutė tvarkydama anūko kambarį surado bumerangą ir pradėjo jį išmetinėti…