Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-06-21

Vos išvengta karo: D. Trumpas leido surengti smūgių prieš Iraną, bet paskutinę minutę juos atšaukė

  
Vos išvengta karo: D. Trumpas leido surengti smūgių prieš Iraną, bet paskutinę minutę juos atšaukė
© Twitter.com
Donaldas Trumpas
Manau, tai galėjo būti padaryta kieno nors nestabilaus ir kvailo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį patvirtino smūgį prieš taikinius Irane, reaguodamas į incidentą, per kurį iraniečių pajėgos numušė amerikiečių žvalgybos bepilotį lėktuvą, bet paskutinę minutę šiuos veiksmus atšaukė, pranešė dienraštis „The New York Times“ (NYT).

Jungtinės Valstijos planavo ketvirtadienį vakare smogti „keletui taikinių Irane, tokių kaip radarai ir raketų baterijos“, laikraštis citavo aukšto rango administracijos pareigūnus. Tačiau šis planas buvo atšauktas ankstyvoje stadijoje.
Baltųjų rūmų ir Pentagono pareigūnai šį pranešimą komentuoti atsisakė, rašo NYT. Kol kas neaišku, ar planuojama tokių smūgių surengti kada nors vėliau.
 
Iranas anksčiau pranešė savo teritoriniuose vandenyse surinkęs numušto amerikiečių bepiločio lėktuvo „Global Hawk“ nuolaužų, bet Pentagonas tvirtina, kad dronas buvo numuštas, kai skraidė virš tarptautinių vandenų.
 
„Iranas padarė labai didelę klaidą!“ – per tviterį parašė D. Trumpas. Vis dėlto atrodo, kad prezidentas vėliau pasistengė sumažinti įtampą.
 
„Man sunku patikėti, kad tai buvo padaryta sąmoningai, jeigu norite žinoti tiesą, – kalbėjo D. Trumpas. - Manau, tai galėjo būti padaryta kieno nors nestabilaus ir kvailo.“
 
Prieštaringa D. Trumpo žinia privertė pasaulį spėlioti, ko Vašingtonas nusiteikęs toliau imtis.
 
„Sužinosite“, – atsakė D. Trumpas, kai buvo paklaustas, ar bus surengtas koks nors atsakas.
„Nesiekiame karo, bet uoliai ginsime savo padangę, sausumą ir vandenis“, – pareiškė Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas.
 
  

Žymos: Iranas, JAV, Karas, Donaldas Trumpas, JAV prezidentas,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Visos anytos mano, kad jų marčioms galvoje vien tik vakarėliai, baliai ir vyrai. Prisi-i-i-mena dar savo jaunystę!