Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, delfi.lt, ELTA   |   2019-11-05

Žada 20 milijonų dolerių premiją už informaciją apie Irane dingusį buvusį FTB agentą

  
Žada 20 milijonų dolerių premiją už informaciją apie Irane dingusį buvusį FTB agentą
© facebook nuotrauka

JAV valdžia pažadėjo 20 milijonų dolerių premiją už informaciją, kuri padėtų nustatyti, kur yra buvęs FTB darbuotojas Robertas Levinsonas, dingęs Irane 2007 metais. Tai pirmadienį žurnalistams pranešė aukšto rango Amerikos administracijos atstovas.

„(Pagal Valstybės departamento programą „Atlygis už pagalbą teisingumui“) mes skelbiame atlygį iki 20 milijonų dolerių už patikimą informaciją, kuri padėtų nustatyti buvusio FTB agento R. Levinsono buvimo vietą ir grąžinti jį į tėvynę“, - sakė jis.
R. Levinsonas dingo lankydamasis Irane 2007 metų kovą, pastarąjį kartą jį matė Kišo saloje. Iš pradžių Vašingtonas teigė, kad vyras neturėjo nieko bendra su JAV žinybų veikla ir atvyko į Iraną privačiais dalykiniais reikalais.
 
Bet naujienų agentūra „The Associated Press“ 2013 metais atliko žurnalistinį tyrimą ir nustatė, kad R. Levinsonas Irane vykdė CŽA užduotį. Praeityje R. Levinsonas dirbo Federaliniame tyrimų biure ir tyrė baudžiamąsias bylas, taip pat dalyvavo kovoje su organizuotu nusikalstamumu.
 
Pagal oficialią įvykių versiją, R. Levinsonas pasitraukė iš FTB 1998 metais. Po atsistatydinimo jis kurį laiką dirbo privačiu sekliu, bet nuo 2006 metų birželio pradėjo bendradarbiauti su CŽA ir rinko šiai žinybai informaciją įvairiose šalyse.
  

Žymos: FTB, premija, FBI, federalinių tyrimų biuras, agentas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Blondinė – brunetei:

– Tu dar po stalu šliaužiojai ir į kelnes darei, kai aš jau į mokyklą vaikščiojau!

– Aha. O dabar mes klasiokės!