Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-08-03

“Zika” virusas išgąsdino norvegus

  
“Zika” virusas išgąsdino norvegus
© Pixabay.com
Norvegai pataria nėščioms moterims susilaikyti nuo kelionių į Miami (JAV), kur siaučia “Zika” virusa
„Tiesa“ primena, kad „Zika“ virusas atklydo iš Pietų Amerikos.

Norvegijos sveikatos organizacija patarė besilaukiančioms moterims vengti kelionių į JAV valstiją Floridą. Tokios rekomendacijos buvo išplatintos po to, kai pasirodė informacija apie “Zika” viruso protrūkį Miami mieste.

Patvirintintais duomenimis, Floridoje yra patvirtintų 14 “Zika” viruso atvejų. Teigiama, kad liga labai greitai plinta, todėl nuo nebūtinų kelionių nėščioms moterims reikia susilaikyti.
Skrydžių kompanija „Norwegian Airlines“ praėjusiais metais iš sostinės Oslo pradėjo skraidyti į Floridoje esantį Fort Laudardale oro uostą dabar tvirtna, kad suteiks galimybę visiems norintiems pakeisti skrydžio kryptį.
 
Panašiai pasielgė ir kelionių operatoriai „Ving“ ir „Apollo“. Jų atstovai sakė, kad visos nėščios moterys, kurios nusipirkusios kelionę per minėtus organizatorius turėtų kuo greičiau susisiekti su jais ir pasinaudoti galimybe pakeisti maršrutą.
 
„Tiesa“ primena, kad „Zika“ virusas atklydo iš Pietų Amerikos. Iš pradžių jį platino uodai, tačiau dabar vis dažniau pasigirsta atvejų, kai žmonės užsikrečia per seiles arba lytinių kontaktų metu.
 
Jis labiausiai pavojingas nėščioms arba ketinančioms pastoti moterims. Virusu užsikrėtusių moterų vaikams gresia sunkus apsigimimas – mikrocefalija. Vaikai gimsta su labai mažomis galvomis, o jų smegenys būna neišsivysčiusios.
 
 
  

Žymos: Norvegija, JAV, virusas, Florida, Miami, Zika, mikrocefalija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja bara Petriuką:
– Jei taip ir toliau mokysies, tavo tėvas pražils!
– Įsivaizduoju, kaip jis apsidžiaugs, – kikena Petriukas. – Juk dabar jis visiškai plikas!