Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2017-10-09

Žinomas kunigas ilgai išsaugojo šeimos paslaptį

  
Žinomas kunigas ilgai išsaugojo šeimos paslaptį
© pixabay nuotr.
Paslaptį apie savo sūnų kunigas saugojo 8 metus.
Apie savo vaikus kunigas vyresniuosius informavo pats

Garsios kunigų seminarijos rektorius beveik dešimtmetį slėpė tai, kad gyvena dvigubą gyvenimą – vienur jis buvo celibato besilaikantis šventikas, kitur – dviejų vaikų tėvas.

Romoje esančios tarptautinės „Kristaus legiono“ kunigų seminarijos vadovas ispanas Oscar’as Turrion’as buvo priverstas palikti ne tik šios įstaigos postą, bet ir mesti kunigystę.
Žinia, katalikų kunigai privalo laikytis celibato, todėl negali turėti šeimos. Tačiau kunigystei jaunuolius ruošiančios seminarijos vadovas pats šio principo nepaisė ir su moterimi, kurią įsimylėjo, susilaukė dviejų vaikų.
 
Apie tai 49 metų O. Turrion’as savo vyresniuosius informavo pats dar kovo mėnesį, kai jo draugė pagimdė mergaitę. Tai kunigas pranešė laišku, kuriame rašę apie moteriai užgimusią meilę tuo metu, kai šventiką kamavo neužtikrintumas, dvejonės ir sumišimas.
 
Maža to, laiške jis atskleidė, kad mergytė – ne pirmas jo vaikas: pora prieš 8 metus susilaukė berniuko. Tai reiškia, kad O. Turrion’as celibato įžadą buvo sulaužęs jau tuo metu, kai buvo paaukštinas į atsakingą postą seminarijoje.
 
Kunigas taip pat prašė atleidimo „už blogą pavyzdį“.
 
O. Turrion’as buvo žinomas įvairiuose bažnyčios sluoksniuose bei Vartikane, Romoje jis buvo vertinamas ne tik už bažnytinę veiklą, bet ir kaip futbolo turnyro „Klierikų taurė“ organizatorius.
 
Reaguodama į jo elgesį bažnyčia savo pranešime išreiškė liūdesį ir supratimą, kad skandalas neigiamai paveiks seminariją bei tikinčiuosius.
Tuomet jam buvo skirtas „apmąstymų laikotarpis“, o vėliau ispanas nutarė mesti kunigystę, kad galėtų daugiau laiko skirti šeimai.
  

Žymos: Šeima, Kunigas, celibatas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Einam lažybų: nuo rytdienos negersiu nė lašo.
– Sutinku. Iš ko lažinamės?
– Iš pusės litro.