Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-07-02

Žinomas nusikaltėlis iš kalėjimo pabėgo kaip veiksmo filme

  
Žinomas nusikaltėlis iš kalėjimo pabėgo kaip veiksmo filme
© Max Pixel nuotr.
R. Faid'as iš kalėjimo pabėgo ne pirmą kartą.
46 metų R. Faid’as kalėjime atsidūrė už 2010 metais įvykdytą ginkluotą apiplėšimą, kurio metu žuvo policininkė

Sekmadienį ryte iš gerai saugomo kalėjimo paspruko žinomas Prancūzijos nusikaltėlis, jam padėjo sraigtasparniu atvykę bendrininkai.

Iš netoli šalies sostinės Paryžiaus esančio kalėjimo sugebėjo pabėgti Redoine’as Faid’as. Jis buvo pakeltas į sraigtasparnį, pakibusį virš kalėjimo kiemo, orlaivyje buvo mažiausiai 3 ginkluoti vyrai. Kalinys tuo metu buvo izoliatoriaus sekcijoje, tačiau jokios papildomos ar specialios priežiūros priemonės nebuvo taikomos.
Teigiama, kad orlaivis netrukus nusileido Paryžiaus priemiestyje, o bėgliai perlipo į juodos spalvos „Renault“ automobilį, kuris netrukus rastas sudegintas: manoma, jog nusikaltėliai pakeitė mašiną, o šia tiesiog atsikratė nepalikdami pėdsakų.
 
Pradėta didelio masto paieškos operacija.
 
46 metų R. Faid’as kalėjime atsidūrė už 2010 metais įvykdytą ginkluotą apiplėšimą, kurio metu žuvo policininkė, už tai jam skirta 25 metų laisvės atėmimo bausmė.
 
2013 metais jis sugebėjo pasprukti iš kalėjimo panaudojęs sprogmenis – jais išvertė šarvuotas duris, paėmė įkaitais 4 prižiūrėtojus ir pabėgo automobiliu. Po mėnesio jis buvo sulaikytas vienoje užeigoje.
 
1998 metais jis buvo nuteistas kalėti už brangenybių vagystes 30 metų, tačiau į laisvę išėjo gerokai anksčiau laiko. Iki pirmojo įkalinimo jis 3 metus slapstėsi Šveicarijoje ir Izraelyje.
 
„Mano gyvenimas buvo mėšlo krūva – slapstantis esi nuolatinėje baimėje: bijai policijos ir mirties. Tai buvo pragaras. Negalėjau matyti savo šeimos, tai buvo labai sunku. Tai priverčia tave galvoti“, – yra sakęs R. Faid’as.
Jis yra išleidęs knygą apie savo gyvenimą ir save reprezentuoja kaip naujos kartos organizuoto nusikalstamumo lyderį, Jis prisipažįsta, kad nusikaltimams jį įkvėpė filmai.
 
„Nebūtų kino, nebūtų 50 proc. nusikaltimų“, – sakė R. Faid’as, adresavęs šiuo žodžius Michael’iui Mann’ui – megstamiausio jo filmo apie gangsterius „Karštis“ režisieriui.
 
  

Žymos: Prancūzija, pabėgimas iš kalėjimo, redoine faid

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Jeigu reikia ką nors padaryti – kvieskite kinus. Jeigu reikia padaryti kažką neįmanomo – kvieskite rusus ir nupirkite degtinės. Jeigu reikia padaryti kažką, kas gerai veiktų – kvieskite vokiečius.
- O amerikiečius kada kviesti?
- Amerikiečių kviesti nereikia, jie ateina patys…