Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-07-30

Žuvusių „Malaysia Airlines“ aukų artimiesiems sužibo viltis

  
Žuvusių „Malaysia Airlines“ aukų artimiesiems sužibo viltis
© Wikipedia.org
Ukrainoje numušus keleivinį lėktuvą, lainerio nuolaužas tyrė austrų ir olandų ekspertai.
Kad 2014-ieji „Malaysia Airlines“ buvo katastrofiški, žino ir prisimena daugelis.

Ar pasaulis sužinos tiesą, kas įvykdė vieną baisiausių šių laikų nusikaltimų – Ukrainos rytuose numušė Malaizijos oro bendrovės lainerį? Kaltuosius pasiryžo surasti Jungtinės tautos, pasiūliusios sukurti tarptautinį baudžiamąjį tribunolą. Tačiau Rusija vetavo šią rezoliuciją, o jos sąjungininkės – Kinija ir Angola susilaikė.

Politikai ir diplomatai tokį žingsnį įvertino vienareikšmiškai: Rusija nenori, kad būtų ištirtos katastrofos priežastys ir darys viską, kad užkirstų kelią teisingumui.
Rusijos ambasadorius Vitalijus Čiurkinas savo ruožtu Jungtinėms Tautoms teigė, kad pasiūlymas įsteigti tokį tribunolą akivaizdus įrodymas, kad norima nubausti jau iš anksto nusprendus, kas dėl to kaltas. Be to, jo manymu, Saugumo Tarybai nedera steigti panašių tribunolų, nes lainerio katastrofa negrasina ir negrasino nei tarptautinei taikai, nei saugumui.
 
V. Čiurkinas pasiūlė sulaukti dabar vykstančio katastrofos tyrimo išvadų, kurias numatyta pasklebti spalį.
„Tiesa“ primena, kad tragedija įvyko Malaizijos oro linijų bendrovės lėktuvui MH17 skrendant virš rytų Ukrainos. Ekspertų teigimu, praėjusiais metais lėktuvą numušė separatistai. Žuvo visi lėktuvu skridę 298 keleiviai ir įgulos nariai.
 
Indijos vandenyne – vilties užuomina
 
Kad 2014-ieji „Malaysia Airlines“ buvo katastrofiški, žino ir prisimena daugelis. Mat dar vienas šiai bendrovei priklausantis lėktuvas MH370 nukrito ir dingo skrisdamas iš Kvala Lumpūro į Pekiną. Lėktuvu skrido 239 žmonės ir iki šiol apie lainerio dingimą nebuvo jokių žinių, tik spėlionės.
Dabar Indijos vandenyne rasta nuolauža yra pirma konkreti žinia apie be žinios dingusį orlaivį. Kaip pranešė žiniasklaida, rasta sparno dalis, kuri pasak ekspertų, būdinga tik dingusiam „Boeing 777“.
 
Tyrėjai mano, kad jeigu būtų patvirtinta, jog rasta nuolauža tikrai priklausė dingusiam MH370, tai būtų pirmas konkretus įrodymas, kad lėktuvas pasuko į pietus, Indijos vandenyno link, kai dingo iš radarų ekranų. Tai reikštų, kad laineris nebuvo užgrobtas ir nenusileido nežinomoje ir slaptoje vietovėje.
 
Malaizija jau išsiuntė savo ekspertus į Prancūzijos Reunjono salą, šalia kurios ir pamatytas lėktuvo sparno fragmentas. Tikimasi, kad jie išvadas pateiks artimiausiu metu. Tuo tarpu amerikiečiai neabejoja, kad rasta nuolauža MH370, nes ji būdinga tik „Boeing 777” modeliui.
 
 
  

Žymos: Rusija, Jungitnės tautos, katastrofos, Malaysia airlines, Ukraina

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mane labai nervindavo, kai per kiekvienas vestuves visos bobutės baksnodavo ir sakydavo: „Tu – sekantis.“ Tačiau jos apsiramino, kai aš joms tą patį pradėjau sakyti per laidotuves.