Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-04-11

Vaikus prievartavęs kunigas aukas viliodavo pažadais pramogauti

  
Vaikus prievartavęs kunigas aukas viliodavo pažadais pramogauti
© pixabay nuotr.
Kunigas išpažino savo nusikaltimus vyskupui.
Šventiko darbai paaiškėjo po to, kai 1996 metais jis pats apie tai papasakojo vyskupui

Katalikų bažnyčios kunigas sulaukė bausmės už tai, kad prieš kelis dešimtmečius Škotijoje prievartavo berniukus ir bei seminarijos studentą.

Tėvas Paul’as Moore’as, kuriam šiuo metu 82 metai, pripažintas kaltu dėl nusikaltimų, įvykdytų 1977-1996 metais Škotijoje, Ayrshire’o grafystėje.
Aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis seksualiai išnaudojo berniukus, iš kurių jauniausiajam tuo metu buvo vos 5 metukai. Siekdamas patenkinti savo lytinę aistrą kunigas vieną vaiką užpuolė mokykloje, kitą – laisvalaikio centre, trečią – Irvine’o miestelio paplūdimyje. Jis savo aukas suviliodavo pažadėjęs joms eiti „paplaukioti“ arba „ pavalgyti“.
 
Praėjus porai dešimtmečių, 1995 metais P. Moore’as nusitaikė į kunigų seminarijos studentą, į kurio kambarį pateko naktį ir užklupo vaikiną miegantį. Nukentėjusysis tikino, kad kunigas tuomet buvo girtas.
 
Šventiko darbai paaiškėjo po to, kai 1996 metais jis pats apie tai papasakojo vyskupui, kuris jį išsiuntė į specialų nusidėjusių šventikų centrą. Vis dėlto baudžiamosios atsakomybės P. Moore’as išvengė ilgiau nei 20 metų, o prieš Glazgo karūnos teismą stojo tik 2015-aisiais, kai tirti jo nusikaltimus paragino Škotijos politikai.
 
P. Moore’as trečiadienį nuteistas 9 metų laisvės atėmimo bausme. Paskelbus, jog kaltė visiškai įrodyta, jis jokių emocijų nerodė.
 
Gali būti, kad aukų buvo ir daugiau, tačiau bylos nagrinėjimo metu remtasi tik liudyti sutikusių nukentėjusiųjų parodymais. Juos teisėja pagyrė už parodytą drąsą ir pagalbą vykdant teisingumą.
 
  

Žymos: Pedofilija, Škotija, kunigai, vaikų prievartavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Studente, ar žinote, kas yra egzaminas?
– Na... Tai dviejų protingų žmonių pokalbis.
– O kas, jei vienas iš jų idiotas?
– Tada kitas gali likti be stipendijos...