Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

alfa.lt   |   alfa.lt   |   2019-09-05

Filmo „Gimtinė“ premjerą stebėjo ir žinomi žmonės

  
Filmo „Gimtinė“ premjerą stebėjo ir žinomi žmonės
© Fotobankas
Filmo „Gimtinė“ premjerą stebėjo ir žinomi žmonės

Trečiadienio vakarą Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, raudonasis kilimas nutiestas pirmajam ilgametražiam vaidybiniam režisieriaus Tomo Vengrio filmui „Gimtinė“. Premjeros dieną kūrybinė grupė gavo dovanų. Paskelbta, kad spalio pradžioje tarptautinė filmo premjera įvyks garsiajame Busano (Pietų Korėja) kino festivalyje. Lietuvos žiūrovai filmą pamatys pirmieji ­­­– jau nuo rugsėjo 6 dienos.


Tarptautinis Busano festivalis yra didžiausias ir garsiausias Azijos kino renginys, kuris šįmet vyks spalio 3­­­–12 d.
Kasmet festivalis žiūrovams pristato apie 300 filmų. Renginys sulaukia daugybės kino garsenybių iš viso pasaulio – Busane filmus yra pristatę Lucas Bessonas, Oliveris Stone‘as, Wimas Wendersas, Hou Hsiao Hsien, Wong Kar-wai, Jeremy Ironsas, Tilda Swinton, Juliette Binoche, Neilas Jordanas ir kiti kūrėjai.
 
T. Vengrio filmas „Gimtinė“ pakviestas dalyvauti festivalio konkursinėje „Flash Forward“ programoje, kurioje pristatomi ne Azijoje sukurti kūrybiški, kino kalbos ieškojimus atspindintys filmai.
 
Per festivalį vyksta ir didžiausia Azijoje kino mugė, kurioje „Gimtinės“ platinimu bei filmo sklaida tarptautiniuose festivaliuose rūpinsis patyrę filmų platintojai iš Prancūzjos „Alpha Violet“. Jie sukūrė ir tarptautinei auditorijai skirtą filmo plakatą.
 
„Gimtinė“ yra bene pirmasis bandymas mūsų kine pažvelgti iš laiko ir gyvenimo patirties atstumo į atkurtosios Nepriklausomybės pradžią. Pagrindinė „Gimtinės“ herojė Viktorija, nukritus „geležinei uždangai“, grįžta į Lietuvą su Amerikoje gimusiu sūnumi Kovu atsiimti savo tėvo žemės. Į gimtąsias vietas juos lydi buvęs Viktorijos mylimasis. Visi jie turi nuspręsti, kaip toli yra pasirengę žengti, kad susigrąžintų savo praeitį.
 
„Tapatybė yra nuolat jaudinanti tema, ypač Vakarų pasaulyje. Visąlaik klausiame, kaip šalis, kurioje gyvename, keičia mus – mūsų istoriją, mūsų savastį. Žinau, kokią galią žmonėms turi praeitis, ypač tiems, kurie paliko savo namus. Tiems, kurie padarys bet ką, kad tik sugrįžtų į savo Gimtinę“, – apie filmo idėją kalba režisierius T. Vengris.
 
Tai – paskutinis operatoriaus Audriaus Kemežio, pernai po mirties apdovanoto Nacionaline kultūros ir meno premija, filmuotas filmas. Filmo dailininkas ­­­– Ramūnas Rastauskas, garso režisierius ­­­– Saulius Urbanavičius, kompozitorius ­­­– Kārlis Auzāns.
Pagrindinį Viktorijos vaidmenį „Gimtinėje“ atlieka aktorė Severija Janušauskaitė („Anarchija Žirmūnuose“, „Žvaigždė“, „Emilija iš Laisvės alėjos“, „Babilonas Berlynas“), jos sūnų Kovą vaidina Matas Metlevski. Buvusį Viktorijos mylimąjį Romą vaidina aktorius Darius Gumauskas, jo dukrą Mariją – Barbora Bareikytė. Taip pat filme pamatysime Viktoriją Kuodytę, Dainių Gavenonį, Pranciškų Brazdžiūną, Liną Ryškų, Ričardą Vitkaitį, Renatą Vėberytę-Loman, Valentiną Krulikovskį ir kt.
 
„Gimtinė“ yra pirmasis ilgametražis T. Vengrio filmas. Režisierius Kolumbijos universitete įgijo menų bakalauro laipsnį, mokėsi Vilniaus dailės akademijoje, kur studijavo fotografiją ir medijos meną. 2012 m. Amerikos filmų institute Los Andžele T. Vengris baigė kino režisūrą, įgijo magistro laipsnį.
 
T. Vengris sukūrė kelis trumpametražius filmus, sulaukusius tarptautinės sėkmės: „Voveraitės“ (2015) europietiška premjera įvyko Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje, „Kalifornijos“ (2012) premjerą režisierius šventė Tarptautiniame Sietlo festivalyje, filmas pateko tarp prestižinių Kino meno ir mokslo akademijos studentų apdovanojimų finalininkų ir buvo išskirtas kaip vienas iš geriausių vaidybinių studentiškų filmų JAV. „Abigailei, su meile Bendžamenas” (2012) pelnė geriausios dramos apdovanojimą Forster kino festivalyje JAV. Įspūdinga „Gimtinės“ autoriaus patirtis dirbant montažo režisieriumi JAV – tarp aštuonių jo sumontuotų filmų du yra sukurti vieno garsiausių autorinio kino režisierių Terence’o Maliko („Knight of Cups“, „Song to Song“).
 
Pagrindinė „Gimtinės“ prodiuserė ­­­– Uljana Kim („Uljanos Kim studija“), koprodiuseriai Robertas Vinovskis („Locomotive Productions“), Sebastianas Weylandas, Knutas Jägeris („Heimathafen Film“), Christosas V. Konstantakopoulos („Faliro House“).xx Filmo vystymą ir gamybą finansavo Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, Europos Tarybos fondas „Eurimages“, Latvijos nacionalinis kino centras, ES programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
  

Žymos: Filmas, premjera, „Gimtinė“

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Eina rusas ir lietuvis per dykumą. Žiūri – džino lempa. Pabarškina į ją, išlenda pats džinas ir sako:
– Išpildysiu jums po norą.
Žinoma, rusas nori daug daug pinigų, o lietuvis – daug daug lašinių.
Eina rusas pilnom kišenėm pinigų, o lietuvis kemša ir kemša tuos lašinius ir siūlo rusui:
– Padarom turgų.
Rusas sutinka. Papjausto lietuvis plonom riekelėm lašinius ir laukia pirkėjų. Prieina rusas ir klausia:
– Kiek kainuoja viena riekelė?
– 6000 eurų, – atsako lietuvis.
– Taip brangiai? –nori derėtis rusas.
Lietuvis:
– Pavaikščiok po turgų, gal pigiau rasi.