Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Obuolys.lt   |   2014-10-21

Jau galite įsigyti bilietus į filmo „Redirected“ premjerą Londone

  
Jau galite įsigyti bilietus į filmo „Redirected“ premjerą Londone Kadras iš filmo.

„The Flight was Redirected to Lithuania... Little Fu**ing What?“, - filmo „Redirected“ anonse paklausė šiurpusis Vinnie‘is Jonesas ir taip pakerėjo lietuvių publiką. Nupirktų bilietų rekordą Lietuvoje sumušęs šokiruojantis britų-lietuvių bendras kūrinys, pristatytas keletoje pasaulio šalių, lapkričio 13 d. atvyksta ir į Londoną.

Bilietus į juostą, kurioje dar spėjo nusifilmuoti a.a. Vytautas Šapranauskas ir riebius posakius laido tarptautinis aktorių žvaigždynas, jau galite įsigyti internetu. Iki šiol vienu iš geriausių lietuvio režisuotu filmu laikomas „Redirected“ dviprasmiškai pavadintas „Už Lietuvą!“. Bilietus jau galima įsigyti kino teatro "Showcase Cinema" kasose bei interneto svetainėje.
Kontraversiškai vertinamas, vienų giriamas ir dievinamas, kitų – nekenčiamas, kultiniu Lietuvos režisieriumi vadinamas Emilis Vėlyvis, vėl smogė kino rinkai. Dar 2006-aisiais, pasirodžius pirmam „Zero“ filmui kino kūrėjas užsitarnavo nemažą masinio gerbėjų rato pagarbą.
 
Jungtinės Karalystės žiūrovams bus rodoma kiek kita filmo versija. Ji sumontuota kitaip bei sutrumpinta.
 
„Redirected“ pasakoja apie keturis iš vargingo Londono rajono kilusius draugus – Maiklą, Džoną, Beną bei Timą, kurie vieną gražią dieną sugalvoja prasukti nelabai švarų reikaliuką ir su gautu pelniuku – milijonu Britanijos svarų - pasprukti į egzotišką Pietryčių Azijos šalį. Atrodytų lyg reikalai klostytųsi kaip iš pypkės, bet netikėtai prabunda žymusis Islandijos ugnikalnis, kuris į orą prispjaudo tiek pelenų, kad visi lėktuvai privalo tuoj pat leistis artimiausiame oro uoste. Taip Maiklas, Džonas, Benas ir Timas, jau užsisvajoję apie palmes ir baltutėlius pietų jūrų paplūdimius netikėtai atsiduria Vilniuje.
 
Kad Lietuva – kerinčių ir tuo pačiu mirtinai pavojingų pagundų šalis, draugai suvokia gerokai per vėlai. Ir pasirodo, kad nuo pigaus alaus apsunkusią kiekvieno doro brito pūslę viliojanti Prezidentūros siena yra pati menkiausia iš galimų problemų. Trumpai tariant, netikėtą tarpinę stotelę aplaistyti susiruošę vyrai ryte nubunda kas kur, ir kiekvienas – su vis sunkesnėmis komplikacijomis.
Benui ir Timui kliūna išbandymas Lietuvos kaimu. Tuo tikruoju, nepagražintu, atgimusiu ne iš romantiškų Žemaitės apsakymų, o iš šiuolaikinių, su grubiomis kalbos klaidomis parašytų, vietinės policijos ataskaitų. Čia purvas, skurdas, girtuoklystė ir alkoholio kontrabanda žavingai dera su nuostabia gamta bei tikrais, nuoširdžiais, civilizacijos nesugadintais žmonių tarpusavio santykiais.
 
Džonas savo ruožtu pasineria į kerinčią naktinio miesto kultūrą, su kuria susipažinęs, ryte nubunda nuogas ir prirakintas prie radiatoriaus – situacija, nuostabiai tinkanti gražaus, švelnaus romano su vietine prostitute Simona pradžiai.
 
Tuo metu Maiklas, kurio čia išvis neturėjo būti, pamėgina pabėgti su visais pinigais ir netrukus įsitikina, kad tai ne taip paprasta. Pasirodo - tas nešvarus reikaliukas, kurį jie pelningai prasuko Londone, užrūstino keletą labai nemalonių žmonių. Ir užrūstino taip smarkiai, kad tie tipai nepatingėjo paskui Maiklą, Džoną, Beną ir Timą atsitrenkti net į tokią tolimą šalį kaip Lietuva. Ginkluoti, pikti ir mirtinai pavojingi.
 
Taip keturi draugai, pasimetę skirtinguose Lietuvos kampeliuose, įsisuka į nesustojančią juokingų ir pavojingų nuotykių karuselę. Ir visai nenuostabu, kad viskas baigiasi vestuvėmis. Pačiomis tikriausiomis vestuvėmis, kur vėl susibėga Maiklas, Džonas, Benas ir Timas, jausmingi kaimiečiai, kvaili policininkai, vietiniai kontrabandininkai bei mafijozai iš Londono.
 
Ir gyveno jie ilgai bei laimingai. Žinoma, tik tie, kuriems pavyko išnešti sveiką kailį.
 
Gausiai praturtintas išraiškinga autentiška šiuolaikine leksika bei unikalia Emilio Vėlyvio ironija, filmas „Redirected“ Lietuvos žiūrovams suteikia galimybę pamatyti save iš šalies akimis tų, kurių dolerius ir svarus mielai priglaudžiame savo kišenėse. Nutapytas be cenzūros, nutylėjimų ir saviapgaulės, šis komiškas Lietuvos portretas suteiks daug linksmų akimirkų plačiai šalies ir užsienio žiūrovų auditorijai.
 
Bilietus į filmą "Redirected" rasite čia.
 
 
 

  

Žymos: Londonas, imigracija, Kinas, Filmas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas rūpinasi panele:
– Na, kas atsitiko, ko taip raudi?
– Mano tėvai ne... nenori, kad mes su... susitikinėtume!
– Nesisielok, – guodžia ją vaikinas. – Aš susirasiu kitą panelę.