Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2014-03-20

Lietuviškų filmų vakare – geriausių aktorių pasirodymai

  
Lietuviškų filmų vakare – geriausių aktorių pasirodymai Lietuviškų filmų vakaras Londone vyko jau trečią kartą.

Jau trečią kartą Londone vyko Lietuviškų filmų vakaras, į kurį susirinko netradicinio kino išsiilgę žiūrovai. Į kino teatrą „Genesis“ šį kartą atskubėjo daugiau nei 250 lietuvių, besidominčių tėvynėje kuriamais kultūros renginiais.

 Filmų vakare buvo pristatomi du trumpametražiai ir vienas pilnametražis filmas. Debiutiniame Agnės Marcinkevičiūtės sukurtoje detektyvinėje istorijoje „Vardas tamsoje“ pasirodė žinomiausi Lietuvos teatro ir kino veidai: Jurgita Jurkutė, Algirdas Dainavičius, Aistis Mickevičius, Gediminas Storpirštis ir kiti. Žiūrovus sužavėjo paslaptingas siužetas, kuriame gerai pažįstami aktoriai atsiskleidė neįprastuose amplua.
Skalvijos kino akademija Londono žiūrovams pristatė ir trims Sidabrinėms gervėms nominuotą trumpametražį šedevrą „Paskutinis žmogus, su kuriuo aš kalbėjau“. Filme kalbama apie vienatvės ir svetimumo jausmą, kuris ypač aktualus emigrantams. Dviejų nepažįstamų žmonių istorija prikaustė prie kino ekrano net didžiausius pesimistus.
 
Trečiasis Lietuviškų filmų vakare rodytas trumpametražis kūrinys – „Dviese“, žiūrovus vertė ir juoktis, ir verkti. Kartais net vienu metu. Jungtinės Karalystės festivaliuose pristatyta ir pirmą kartą lietuviškai publikai rodyta dviejų dauno sindromu sergančių berniukų draugystė renginio lankytojus sukrėtė iki širdies gelmių.
 
Išeidami iš kino teatro vakaro lankytojai braukė ašaras ir aptarinėjo ką tik matytus tris itin kontraversiskus kūrinius. „Tiesa“ kartu su Lietuviškų filmų vakaro lankytojais dėkoja renginio rėmėjams „Sunny Holidays“, „IB Service“ bei „Lebara“ už suteiktą progą didžiajame ekrane išvysti lietuvių kino meistrų darbus.
 
  

Žymos: Kinas, Lietuviškų filmų vakaras

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Studente, ar žinote, kas yra egzaminas?
– Na... Tai dviejų protingų žmonių pokalbis.
– O kas, jei vienas iš jų idiotas?
– Tada kitas gali likti be stipendijos...