Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2012-11-01

Savaitės filmas „Elena” (video)

  
Savaitės filmas „Elena” (video)

Tai nedažnai pasitaikanti proga Jungtinės Karalystės kino teatruose pamatyti gerą rusišką filmą. Filmo „Elena“, kurį režisavo režisierius Andrei Zvyagintsev, siužete pasakojama apie Elenos ir Vladimiro porą, kurie kartu susieina iš labai skirtingų aplinkų.

Vladimiras yra turtingas ir išdidus vyras, o Elena – nuolanki ir klusni. Jie susitinka jau būdami vyresnių metų ir prieš tai turėję ankstesnes santuokas. Elenos sūnus yra bedarbis ir negali išlaikyti savo šeimos bei nuolat prašo pinigų savo mamos. Vladimiro dukra yra nerūpestinga jauna moteris, kuri yra nutolusi nuo savo tėvo.
Po širdies smūgio Vladimiras atsiduria ligoninėje ir suvokia, kad jam liko jau nebedaug gyventi. Trumpas susitikimas su jo dukra lemia, kad jis nusprendžia ją palikti vienintele savo turto paveldėtoja. Elena tai sužinojusi sudaužo savo viltis padėti sūnui. Tuomet drovi moteris sukurpia planą, kaip suteikti savo sūnui ir anūkams gerą progą praturtėti.
 
Visas šis puikus rusiškas filmas alsuoja pinigų korupcijos galia. Nors jo siužetas iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai paprastas, tačiau tuo pačiu yra įtikinantis ir įtraukiantis. Režisierius naudoja įdomias paraleles, parodydamas Rusijos gyvenimą po Sovietų Sąjungos laikų. Tuo pačiu vaizduojama, kai nelaiminga, bet kontroliuojama situacija virsta anarchija, planai ateičiai yra pavėluoti ir užvaldyti dėl asmeninės naudos. Galų gale, filmo finale, kadaise pažinotas demonas sukelia nostalgiją.
 
„New York Times“ apžvalgininkas Stephenas Holdenas šį filmą apibūdino kaip moralinį vakumą, kuriame viską valdo pinigai, sukeldami vidutinės klasės pasipiktinimą. Filmas, kurio veiksmas vyksta Maskvoje ir jos priemiesčiuose, yra pakankamai niūrus, todėl galima pajusti užuominą, kad ir būnant turtingu, ten gyventi nemiela.
 

  

Žymos: Filmas, Kinas,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kas yra geriausias keturkojis žmogaus draugas?
- Fotelis