Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sigutė Limontaitė   |   2012-09-06

Savaitės filmas: „The Flowers of War“

  
Savaitės filmas: „The Flowers of War“ Kadras iš filmo.

Svarbiausias žinotinas faktas prieš žiūrint šią karo dramą – kad filmas pastatytas remiantis tikrais įvykiais. 1937 metais į karo siaubiamos Kinijos miestą atvyksta karstadirbys amerikietis, turintis paruošti laidotuvėms dvasininką, tačiau jo planai pasikeičia vos atėjus į bažnyčią.

Šioje dramoje atskleidžiamas per karą Kinijoje persekiotų prostitučių ir jaunų moterų gyvenimas. Bėgdamos nuo žiaurumo ir kančios moterys slepiasi bažnyčioje, kurioje kunigu apsimetęs amerikietis stengiasi išsaugoti moterų orumą ir gyvybes. Kritikai „Karo gėles“ vadina jei ne geriausiu, tai tikrai vienu iš geriausių kiniškų filmų. Režisierius Zhangas YiMou‘as įtikinamai ir sukrečiančiai perteikia ne tik karo žiaurumą, bet ir vidinį kare dalyvaujančio žmogaus pasaulį.
Karinė drama – tarsi veidrodis: kai kurie žiūrovai ekrane mato meilę kitiems, gailestį, kiti įžiūri žmogaus dvasios stiprybę ir instinktą išgyventi bet kokiomis sąlygomis, o treti tyliai kūkčioja, net patys nesuprasdami kodėl. Filmo siužetas neprimena jokio iki šiol sukurto karinio filmo, tačiau jausmas palikus kino teatro salę toks pat, kaip pažiūrėjus „Šindlerio sąrašą“, „Pianistą“ ar „Berniuką dryžuota pižama“.
 
Filmas patiks mėgstantiems sukrečiančius, bet rimtus ir nuoširdžius filmus bei puikią vaidybą. Galbūt „Karo gėlės“ nesukels emocijų kino teatre, bet šios juostos dar ilgai nepamiršite.
 
Aktoriai: Christianas Bale‘as, Ni Ni, Xinyi Zhang ir kiti.
 
Režisierius Zhangas YiMou‘as.
 

  

Žymos: Filmo apžvalga, Kinija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kad žodžiai nesiskirtų nuo darbų, reikia tylėti ir nieko nedaryti.